PAN WŁADEK
Fundacja Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci
Witamy Strona główna Aktualności 2015Zbiórki żywnościNasze SprawozdaniaNagrody i wyróżnieniaGALERIA
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
lipiec, 2011
grudzień, 2013
Aktualności 2013

Przepraszam bardzo, że tak długo się nie odzywałam. Wstyd mi, zwłaszcza,że Państwo bardzo mi pomogli. Ale obiecałam napisać sprawozdanie więc proszę oto one. I najważniejsze bardzo ciesze się,że "naszej rodzince" udało się wprowadzić do nowego domku jeszcze przed świętami.To spory sukces. Nie będę tłumaczyła Panu dlaczego tak późno się odzywam- to nie ma sensu. Pan jest osobą,która działa a nie gada więc nie będę zawracać Panu głowy. Ale proszę uwierzyć ,że bardzo mi przykro z tego powodu.
NIE MAM CZASU Wiecie na czym polega problem współczesnych ludzi? Na braku czasu!! Odkrywcze prawda? Ale prawdziwe. Bo ile razy słyszeliśmy: -zapisałabym się na te zajęcia
-pojechałabym tam
-zrobiłabym to
-pomogłabym mu
ALE NIE MAM CZASU!
Wytłumaczenie łatwe, proste i przyjemne. Jesteśmy tacy ważni, tacy zajęci, że nie mamy na nic czasu. A słyszeliście kiedyś, że im więcej mamy zajęć tym więcej mamy czasu? Wystarczy dobrze wszystko zorganizować! Proste a zarazem niezwykle trudne.
Mi też idzie z tym ciężko. Byłam jednodniowym wolontariuszem w Fundacji "Pan Władek". Musiałam znaleźć  czas i znalazłam.Problem pojawił się później ,bo poproszono mnie o napisanie kilku słów na temat tego dnia.I co? Zajęło mi to "tylko" trzy miesiące!!!!!Imponujące prawda?:
Spędziłam prawie cały dzień z panem Ornowskim. I wiecie co? To pocieszające,że są ludzie, którzy mają czas dla innych.Nie chodzi mi tylko o pana Władka. Ale też o ludzi, którzy prowadzą jadłodajnie dla ubogich (odwiedziliśmy dwie), o pracownikach sklepów, którzy zbierają żywność, przechowują ją i oddają do banku żywności.
Tego dnia spotkało mnie wiele miłych niespodzianek.Poznałam ludzi, którzy chcą pomagać i robią to: biedne kobiety dające ubrania dla potrzebujących, pracowników jadłodajni, sklepów, nauczycieli, którzy przyjeżdżają spoza Gdańska po jedzenie do szkolnych stołówek. To niesamowite gdy ktoś tłumaczy, że przygotowałby więcej ubrań ,gdyby sąsiadki powiedziały wcześniej o odwiedzinach pana WŁadka.Nadal uśmiecham się na wspomnienie tej wizyty. Taka niewymuszona niczym pomoc...Tego nie da się opisać!To trzeba przeżyć!Widok kobiety z szóstką dzieci czy też rodziny mieszkającej w przerażających warunkach daje siłę i wiarę w to, że należy pomagać tym, którzy nie potrafią sobie poradzić.
Wiecie co jest najpiękniejsze? Pomoc komuś ,kto tej pomocy się nie spodziewa, kto jej od nas nie oczekuje, nie uważa,że mu się należy. A wierzcie mi są tacy ludzie. Jak pewien spotkany przez nasz "szperacz", który był wręcz zdziwiony,że chcemy mu pomóc, że chcemy mu coś dać.
Nie będę wyliczać komu pomaga Fundacja, to możecie znaleźć na ich stronie. Chce wam tylko powiedzieć, że wspaniale jest pomagać innym, łączyć ludzi,którzy chcą pomagać z tymi którzy tej pomocy potrzebują. Dziękuję panu Władkowi za to,że dał mi szanse to zrozumieć.

To jeden z bardzo wielu naszych dni w tygodniu, miesiącu czy roku.

3 grudnia Kanapa z Gdańska do Przywidza. Spotkanie w Szymbarku w sprawie Zjazdu Mikołajów,
2 grudnia
Spotkanie w jednej ze Szkół w Gdańsku i w DD w Sopocie w sprawie wyjazdu na zimowisko.

1 grudnia
Kuchnia elektryczna i szafki kuchenne do Gminy Przywidz.

30 listopada
Spotkanie niepełnosprawnych w Choczewie. Towarzyszy nam zespół "Uśmiech" z DPS w Rudnie.

28 listopada
Meble z Gdańska do Łapina Kartuskiego.
27 listopada Bal w DPS w Sobieszewie. Meble z Sopotu do Nowego Portu.

26 listopada
Meble z Parku Krajobrazowego do Nowego Portu.
25 listopada Odzież z "Daru Serca" do Kłodawy.
23 listopada
Meble do Smolna.

22 listopada Gmina Choczewo, przygotowania do pierwszej w tym roku Wieczerzy Wigilijnej, która odbędzie się  30 listopada. Meble kuchenne do Kierzkowa.
21 listopada Uczestniczymy w Dziesiątej Rocznicy nadania imienia Ks. Jana Pawła Aeltermanna  Szkole Podstawowej w Mierzeszynie.
20 listopada DPS w Rudnie, bawimy się i bawimy uczestników balu andrzejkoweogo mieszkańców okolicznych Domów Pomocy Społecznej.
20 listopada Odzież do Kłodawy.
19 listopada
Odzież z "Daru Serca" do Szkół w Gminie Trąbki Wielkie. Zabawa Andrzejkowa w Domu Pomocy Społecznej w Rudnie. Kanapa z Gdańska do Trąbek Wielkich.
18 listopada Wyładunek prezentów  w Choczewie.
17 listopada
Do naszego samochodu pakujemy meble kuchenne oraz prezenty dla około 200 osób na bal niepełnosprawnych Gminy Choczewo.
puck.naszemiasto.pl/artykul/2069226,smolno-pan-wladek-przyjechal-z-pomoca,id,t.html#37502098c332fe71,1,3,10

16 listopada
Użyczonym dużym busem z AUTOTEXu zabieramy z Gdańska trzy kanapy, trzy tapczany, pięć par drzwi, odzież, obuwie. Wszysto dostarczamy do Smolna.

15 listopada
Po dwóch tygodniach udało się przewieźć meble z Gdańska do potrzebujących na wsi. Walczyliśmy.  Stolik dla przedszkolaków z Gdyni i duży zestaw książek z Gdańska do Zespołu Szkół w Ostaszewie.
14 listopada
Odzież z Sopotu od Pani Ewy i z "Daru Serca" do "Naszego Gniazda" w Wejherowie.
13 listopada
Dwie wersalki z Leźna do Mierzeszyna. Otrzymujemy około 300 sztuk książek.
12 listopada
Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Sobowidzu. Spotkanie w CEPR w Szymbarku w sprawie X Zjazdu Świętych Mikołajów. Odbiór wielu książek dla dzieci.

11 listopada
Dzień Niepodległości w GOK w Gminie Ostaszewo.
10 listopada Meble w Gdańsku.
9 listopada
Dzień Seniora w Szkole Podstawowej w Mierzeszynie.

7 i 8  listopada
Intensywne przygotowania do Dnia Seniora Gminy Trąbki Wielkie.
6 listopada
Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Czerniewie.
5 listopada
Zbiórka odzieży w Gdańsku i do Szczodrowa.
2 listopada
Meble z Gdańska do Trąbek Wielkich.

31 października
Z Firmy Oceanic odbieramy kolejną darowiznę super kosmetyków.
30 października
Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Kłodawie. Wieczorem w Programie TVP2  wymemitowany został reportaż Pana Łukasza Dębskiego o naszej działalności. 


To opowieść o zwykłym człowieku, który został wierny sobie i temu, w co wierzył. Wierzył, że w Solidarności - idzie o wolność, ale też - poczucie wspólnoty. O zwycięstwo nad partyjnym betonem, ale też - o pomoc drugiemu człowiekowi, o okazywanie mu solidarności właśnie. Pan Władek nie został politykiem, założył własną fundację i z żoną, która dzielnie go wspiera pojawiają się tam, gdzie na nich czekają.

http://we.tl/jrV0SEDCPn

28 października
Wycieczka z młodzieżą z Gimnazjum w Trąbkach Wielkich oraz Zespołu Szkół w Ostaszewie do Warszawy. Zwiedzamy Sejm i Senat. Spotykamy się z Marszałkiem Panem Bogdanem Borusewiczem, który zaprosił nas na pyszne soki i słodycze. Następnie zwiedzamy stolicę i Zamek Królewski. Dwukrotnie w czasie wyjazdu jesteśmy na posiłku w McDonalds.

27 października Meble w Gdańsku
26 października
Zbiórka odzieży w Gdyni, następnie do Gminy Trąbki Wielkie.

24 października
Meble kuchenne, pralka, kuchenka i szafa w gdańsku.(Smolno)
23 października
Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Sobowidzu.
22 października
Meble w Gdańsku (Smolno)
21 października
Kuchnia z Gdańska do Mierzeszyna i magazynu (do Smolna)
20 pażdziernika
Dwa tapczany do Gdańska.
19 października
Meble kuchenne z Mierzeszyna do Trąbek Wielkich.

17 października
Meble w Gdańsku. Odzież z "Daru Serca" do Gminy Trąbki Wielkie" Po południu uczestniczymy w programie nadawanym na żywo TVP 3 "Twoje Info"  ze Schroniska dla kobiet w Gdańsku "Prometeusz".
16 października Meble z Gdańska do Państwa Erlich w Smolnie.
Z podziękowaniem jesteśmy w sieci sklepów "MERKUS".

15 października
Jeszcze Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy w Zespole Szkół w Ostaszewie.
14 października
Dzień Edukacji Narodowej. Upominki dla pracowników w Mierzeszynie.
13 października
Uczestniczymy w trzydziestych szóstych Mistrzostwach Gminy Trąbki Wielkie w tenisie stołowym. Ufundowaliśmy i wręczyliśmy trzydzieści osiem upominków  dla zwycięzców poszczególnych kategorii.
Galeria

picasaweb.google.com/113690507488614933027/TenisStoOwyMierzeszyn

11 października
Dzień Edukacji Narodowej spędzamy w Gimnazjum w Trąbkach Wielkich, gdzie Pan Mariusz Paradowski otrzymuje z naszych rąk statuetkę TEMIDY jako "Sprawiedliwy wsród Sprawiedliwych".
Następnie gościmy w Szkołach Podstawowych w Czerniewie i Kłodawie.
GALERIA ZDJĘĆ
picasaweb.google.com/113690507488614933027/DzienEdukacji2013

10 i 
12 października Przygotowujemy upominki na trzydzieste szóste Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w tenisie stołowym, które odbędą się 13 października w Szkole Podstawowej w Mierzeszynie.
9 października
Komplet mebli z Gdańska do Trąbek Wielkich (Państwo Bąk)
8 października Bus odzieży z Gomułki do naszego "Daru Serca" do przebrania.
7 października
W Izbie Celnej w Gdyni załatwiamy formalności przekazania mebli z zasobów Urzędu do Zespołu Szkół w Ostaszewie. Następnie spotkanie z Wójtem Gminy Choczewo i Kierownictwem GOPSu w Morzeszczynie.
3 października Meble w Gdańsku.
2 października  Odzież i buty do DDP w Marszewskiej Górze. Sztućce i naczynia do Świetlicy w Mierzeszynie.

30 WRZEŚNIA i 1 PAŹDZIERNIKA Dwa pęłne dni spędzamy w towarzystwie Łukasza Dębskiego oraz  ekipy TVP, która realizowała reportarz o naszej działalności. Z odzieżą i żywnością otrzymaną z Sieci sklepów "MERKUS" jesteśmy w wielu miejscach odwiedzając naszych podopiecznych. Znaleźliśmy czas na organizację spotkania integracyjnego seniorów z Klubu PROMYK w Gdańsku z seniorami z Mierzeszyna. Były tańce przy muzyce zespołu UŚMIECH z DPS w Rudnie. Było ciasto, bigos, kawa od Państwa Kozimor z Przywidza.

29 września
Uczestniczymy w Gminnych Dożynkach w Gniazdowie w Gminie Ostaszewo. Otrzymujemy tam z rąk Dyrektor Zespołu Szkół Pani Alicji Redlińskiej Tytuł " Przyjaciela Szkoły"
Galeria
picasaweb.google.com/113690507488614933027/OstaszewoDozynki

28 września Kanapa i dwa fotele w Gdyni.
27 września
Z magazynu Dr Oetkera odbieramy dwie europalety środków spożywczych.
26 września
Porządki w magazynie.
25 wrzesnia Odzież do Marszewskiej Góry.
23 i 24 września
Zbiórka odzieży w Gdańsku plus z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Czerniewie.  Kanapa z Gdańska Jasienia do Koziej Góry.
22 września Jesteśmy gośćmi na otwarciu Świetlicy Wiejskiej (po remoncie) w Gminie Trąbki Wielkie. 

21 września
Kanapa z Pępowa do Mierzeszyna
19 września Meble kuchenne w Gdańsku. 
17 września Odzież z "Daru Serca" do Zespołu Szkół w Ostaszewie.
16 września Z podziękowaniem za pomoc w organizacji 25 sierpnia Festynu Rodzinnego docieramy do naszych Darczyńców.
13 i 14 września
Z firmy WEGA w Żukowie odbieramy około 90 par nowego obuwia.
12 września Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.
11 września Dwie kanapy w Gdańsku.
10 września Odzież z "Daru Serca" i Nowego Portu do Szkoły Podstawowej w Sobowidzu. Zakończenie konkursu plastycznego  i festiwalu piosenki autokarowej w Bibliotece w Mierzeszynie. Dwie palety kosmetyków z firmy OCEANIC.
8 września Uczestniczymy w Dożynkach Diecezjalnych w Trąbkach Wielkich.

7 września Jesteśmy na Dożynkach Gminy Przywidz.
5 września Meble w Gdańsku.
4 września Odzież i AGD  z "Daru Serca" do Kębłowa. Pomagamy w organizacji wyjazdu integracyjnego dla trzech klas Liceum nr 4 w Nowym Porcie do Przywidza na Camping nr 20.
3 września Meble kuchenne i lodówka z Gdańska w okolice Mierzeszyna.
2 września Nowy rok szkolny rozpoczynamy w Kłodawie. Odzież i artykuły AGD z "Daru Serca" do Przywidza.

31 sierpnia Przekazujemy na Festyn Rodzinny w Trzepowie upominki dla dzieci, które kolejny raz otrzymujemy z sieci sklepów "Merkus".
29 sierpnia Odzież od Pani Ewy Duda z Gdyni i z "Daru Serca" do Kłodawy.
28 sierpnia Odzież z "Daru Serca" do Caritasu w Mierzeszynie.
27 sierpnia Ostatnia wakacyjna wycieczka dzieci z Mierzeszyna i okolic do Gdańska. Rejs statkiem Żeglugi Gdańskiej "Małgorzata", po porcie gdańskim, wizyta w oliwskim ZOO. Pan Grzegorz Pilarski zprosił dzieci na obiad i lody. W drodze powrotnej odwiedziliśmy KFC.   
picasaweb.google.com/113690507488614933027/DzieciZMierzeszynaWGdansku27Sierpnia2013Roku
26 sierpnia Sprzątanie po festynie.
24 i 25 sierpnia W sobotę i niedzielę od rana przygotowania do Festynu Rodzinnego w Parafii w Mierzeszynie. Byliśmy współorganizatorem.

picasaweb.google.com/113690507488614933027/FestynMierzeszyn25Sierpnia2013

Festyny - bardzo popularna zabawa integracyjna mieszkańców osiedli. Jesteśmy częstymi na nich gośćmi - Władek jako prowadzący. Pada myśl, że w naszej rodzinnej wsi jeszcze tego nie było, a może warto sprawdzić jak wypadnie taka integracja na wsi - naszej wsi? Wykonujemy telefon do Ks. Andrzeja, bo za chwilę odpust parafialny i otrzymujemy wspaniałą odpowiedź - tak chcemy zorganizować z tej okazji festyn rodzinny. Super - spotykamy się z osobami, które rzucają różne pomysły. Więc do roboty, nie ma zbyt dużo czasu, tym bardziej, że mamy kolonie dla dzieci z Bytowa, następnie wyjeżdżamy w góry z dziećmi z Trójmiasta i okolic. Jest trochę mało czasu, ale trzeba się spiąć. Udało się - fanty do losów załatwione, wszystko składamy u pani Ewy w bibliotece. Czas biegnie, koniec kolonii, wracamy do domu i do pracy - przecież następnego dnia niedziela odpustowa i festyn. Cały czas w podświadomości myśl - jak to wypadnie, czy się uda - tym bardziej, że to wieś rodzinna więc musi być dobrze, nie ma innej opcji. Niedziela, zbliża się 14:00 - wszystko gotowe, jeszcze kilka prób mikrofonu, poprawić stoły, pokroić ciasto i ruszamy. Władek jako prowadzący sprawdza swój mikrofon, po losy ustawia się długa kolejka, zapach pieczonego mięsiwa wokół, aż ślinka cieknie. Wszyscy krzątają się przy swoich stoiskach. Tłumy ludzi, jest dobrze - jednak nasza wieś nie zawiodła - to cieszy, łezka się w oku kręci. Zjawiają się nasi przyjaciele z moto3miasto - robią dużo hałasu i wiele radości.
Lśniące, kolorowe motocykle wożą chętnych małych i dużych lubiących wiatr w uszach, dzieci z kaszubskiego zespołu "Kacper i Lenka" bawią tańcem i piosenką, a w repertuarze Anny German występuje wspaniała Ania Federowicz przy akompaniamencie Tomka Stroynowskiego. Do tańca przygrywają Ks. Zygmunt Słomski i Bogusław Olszonowicz. Jest dla ciała i dla ducha, docierają do nas głosy z zewnątrz, że jest fajnie, że taka mała miejscowość, a taki "duży" festyn.Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za pomoc, uśmiech i zaangażowanie. Cieszy to, że w naszej wsi są ludzie, którzy chcą coś zrobić dla innych. To był pierwszy festyn w Mierzeszynie, ale mamy nadzieję, że nie ostatni. Myślimy, że festyny rodzinne na stałe wpiszą się w życie mieszkańców i nie tylko mieszkańców wsi.plus.google.com/photos/103040370343725182383/albums5631613478033

www.dropbox.com/sh/wug9o2luw9mutx7/YwgoIxCMQE/Pan%20W%C5%82adek%20Mierzeszyn#lh:null-100_4372.JPG

drive.google.com/folderview

plus.google.com/photos/114428026228846682480/albums/5916156601292101057

10 - 24 sierpnia 
Ruszyła z Wejherowa dzieciaków gromadka ,w  góry na integrację z grupą pana Władka. Zwiedzili także Kraków – Poronin po drodze, choć pani Róża zmęczyła się srodze. Nasz busik walczył z drogą, jak z falą stateczek, a na końcu tej drogi czekał …pan Władeczek!


.https://picasaweb.google.com/105062429844516748602/PanWAdek
https://picasaweb.google.com/104715290702677244054/MrWladek2012?authuser=0&feat=directlink


1 lipca Ostatnie przygotowania do kolonii w Gdańsku. Od jutra będziemy gościć 55 dzieci i sześciu wychowawców. Ostatnie zakupy do kuchni.

26 i 27 i 28 i 29  i 30 czerwca 
  przygotowania do kolonii. Odzież z "Daru Serca" i PGE Areny do Szkoły w Kłodawie. Dwie kanapy i segemnt w Gdańsku. Pranie kocy i pościeli.
Jesteśmy na zakończeniu roku szkolnego w Szkołach Podstawowych w Czerniewie, Kłodawie i Trąbkach Wielkich. Spotykamy się z Władzami Gminy Trabki Wielkie.

24 czerwca
praca przy sprzęcie kolonijnym
22 czerwca dwa tapczany i wersalka w Gdańsku
21 czerwca Meble w Gdańsku
20 czerwca Odzież z "Daru Serca" do Radogoszczy.
19 czerwca Przez dwanaście godzin ogólny przegląd sprzętu kolonijnego i pościeli, poduszek, kocy, kołder,łóżek i tapczanów.
18 czerwca Zakończenie Konkursu fotograficznego, wręczenie nagród i wyróżnień  w Trąbkach Wielkich. W uroczystości udział wziął gość specjalny Maciej Kosycarz fotoreporter. Naszą nagrodą jest wyjazd na kolonię do Murzasichla.
15 czerwca meble w Gdańsku
14 czerwca Podsumowanie konkursu fotograficznego w Trąbkach Wielkich.
http://www.goksir-trabkiwielkie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=544:rozstrzygnicie-konkursu-fotograficznego&catid=78:aktualnoci-goksir
13 czerwca Dalsze przygotowania do letniego wypoczynku dzieci w Gdańsku. Spotkanie z Wójtem Gminy Trąbki Wielkie Błażejem Konkolem.
12 czerwca Poszukujemy pilnie magazynu. Mimo kłopotów nie rezygnujemy z organizacji letniego wypoczynku dla dzieci.
Po wielu próbach i uruchomieniu w końcu Bazy Srawozdań w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej udało sie nam opublikować nasze sprawozdania.

11 czerwca Pilne, dostaliśmy tydzień na wyprowdzkę z "naszego" magazynu
8 czerwca Meble w Gdyni i Gdańsku.
6 czerwca Spotkanie na plebanii w Gdańsku Przymorzu poświęcowne poprawie warunków socjalnych "Daru Serca"- miejsca, w którym zbieramy i rozdzielamy współnie z grupą Pani Irenki odzież.

4 i 5 czerwca
wspomagamy grupę dzieci w Przywidzu i Szymbarku.
3 czerwca Festyn rodzinny na Strzyży. Całe popołudnie dobrze się bawimy. Gry i konkursy. My ten festyn prowadzimy, a organizatorem jest Pani Maria Prokopowicz z Rady Osiedla.
2 czerwca Jesteśmy z grupą Dzieci z Białorusi. Spacer po zabytkach Gdańska i Muzeum Archeologicznym. Pamiątki u Pana Grzesia. Popołudnie spędzamy na Campingu nr 20 w Przywidzu. Wieczorem spotkanie z Przyjaciółmi w Mierzeszynie.
1 czerwca Oho ho Wiadomo Dzień Dziecka


31 maja przygotowanie do wizyty dzieci z Białorusi, Ukrainy i Litwy w Gdańsku.
30 maja odzież ze zbiórki w Gdańsku i "Daru Serca" do Domu dla Dzieci w Szymonowie.
24-29 maja Wycieczka w Karkonosze. Bardo, Lewin Kłodzki, Kudowa Zdrój, Nachod, Skalne Miasto, Rejs Tytanikiem II,  ZOO Safari,  Błędne Skały, Szczeliniec, Duszniki Zdrój, Kopalnia złota w Złotym Stoku, Henryków, Praga i Gniezno.

https://picasaweb.google.com/113690507488614933027/PragaMaj2012?authuser=0&feat=directlink

24 maja Dwa telewizory, meble oraz zbiórka odzieży w Gdańsku.Wieczorem wyjazd na pięciodniową wycieczkę w Kotlinę Kłodzką.
23 maja
Z grupą dzieci ze Szkół Gminy Trąbki Wielkie jesteśmy w Warszawie. W programie wizyta w Sejmie, Muzeum Ks. Jerzego Popiełuszki  przy Grobie Niznanego Żołnierza.
22 maja odzież z "Daru Serca" i Nowegio Portu do Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich.
20 maja
przygowania do letniego wypoczynku dzieci z poza Trójmiasta w Gdansku.
19 maja lodówka z Pruszcza Gdańskiego do Przywidza. Gościmy grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich w Mierzeszynie.
18 maja meble w Gdańsku.
17 maja odzież ze zbiórki w Gdańsku do Domu dziennego pobytu w Marszewskiej Górze.
15 maja
odzież z magazynu i "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Czerniewie.
14 maja
 trzy żyrandole i cztery kinkiety do pogorzelców.
13 maja
meble z Gdańska do pogorzelców.
11 i 12  maja  wycieczka z dziećmi do Warszawy i Niepokalanowa.
9 maja Dzień Unii Europejskiej spędzamy na uroczystościach szkolnych w szkole Podstawowej w Kłodawie.
9 maja obchodzony jest Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. M. Kownackiej w Kłodawie zorganizowano apel, podczas którego uczniowie z Koła Europejskiego zaprezentowali swoją znajomość tematyki europejskiej w przedstawieniu oraz rozstrzygnięto Gminny Konkurs Na Flagę Państw UE. Na tę uroczystość przybili zaproszeni goście: była europoseł pani Hanna Foltyn – Kubicka, przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie pan Józef Sroka, pan Władysław Ornowski z Fundacji „Pan Władek", pani Monika Rogalska z Punktu Informacyjnego w Pruszczu Gdańskim, pani Anna Chmielewska z Gminnej Biblioteki Publicznej oraz pan Andrzej Markowski – inspektor ds. oświaty w Trąbkach Wielkich.
http://www.trabkiw.ug.gov.pl/ug/index.php/wiadomoci/owiatowe/3696-szkoa-podstawowa-w-kodawie-dzie-unii-europejskiej
7 maja odzież z "Daru Serca" do Kłodawy.
4 maja meble w Gdańsku.
3 maja ponownie odzież z Daru Serca i Gdyni do pogorzelców w Gminie Trąbki Wielkie.

2 maja
odzież z Daru Serca i zbiórki w Nowym Porcie do  Gminy Przywidz.
1 maja lodówka, pościel, zastawa i odzież do pogorzelców

29 kwietnia meble w Gdańsku
28 kwietnia jesteśmy w Łebie i okolicy. Mamy zapytanie z Bieszczad na organizację kolonii.
27 kwietnia uczestniczymy w uroczystych obchodach Święta Flagi Rzeczpospolitej w szkole Podstawowej w Sobowidzu. Naszej zaprzyjaźnionej Szkole darujemy portret patrona Tadeusza Kościuszki.

26 kwietnia odzież z Daru Serca i Nowego Portu do Gminy Choczewo.
25 kwietnia pralka i lodówka do pogorzelców.
24 kwietnia odzież z Daru Serca do Przywidza.
22 kwietnia meble w Gdańsku.
20 kwietnia oddajemy dwadzieścia pięć pustych palet do firmy Dr Oetker. Zabieramy odzież z Nowego Portu do GOPSu.
19 kwietnia wózek, małe rzeczy dla przyszłego obywatela w Borowinie.
Po południu uczestniczymy w otwarciu wystawy Twórców Ludowych z Kociewia w Skarszewach, gdzie z rąk Pana Marka Zagórskiego otrzymujemy ceramiczną postać "Anioła Kociewskiego".

18 kwietnia Posciel, kołdry, koce, ręczniki, buty, garnki, sztućce, dwa stoły do pogorzelców w Mierzeszynie.
17 kwietnia Odzież z Daru Serca, dwa rowery i hulajnoga z Oliwy do Nowego Portu.
16 kwietnia
Bus odzieży do Łaguszewa, Kaczek oraz Kłodawy. Dla pogorzelców w Mierzeszynie telewizor, sztućce, odzież i talerze.

15 kwietnia kompletny wózek dziecięcy plus wyprawka do Przywidza.

14 kwietnia dwa pełne busy odzieży od Pani Ewy Duda do magazynu Daru Serca, Pomlewa, Domachowa.

13 kwietnia wspólny wyjazd z przedstawicielem Domu Pomocy Społecznej w Rudnie do Lęborka.   Meble w Sopocie.
12 kwietnia
odzież z Gdyni i Daru Serca do Szkół w powiecie gdańskim.

11 kwietnia Odbyły się uroczystości rocznicowe z okazji piętnastolecia (troszkę opuźnione) działalności Fundacji "Pan Władek" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska  Pawła Adamowicza,  Przeodniczacego Rady Miasta Gdańska Bogdana Oleszka oraz patronatem medialnym Radia Gdańsk i Dziennika Bałtyckiego


https://picasaweb.google.com/113690507488614933027/NowyRatusz20120411PietnastolecieDziaAlnosciFundacjiPanWAdek

10 kwietnia ostatnie przygotowania do naszej rocznicy pietnastolecia działalności Fundacji "Pan Władek"
6 kwietnia W Światecznym wydaniu Dziennika Bałtyckiego  Pani Irena Łaszyn pisze o naszej fundacji.   
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/548155,pan-wladek-pomaga-biednym-rodzinom-o-milosierdziu-i,id,t.html
5 kwietnia Z Ekipą radia Gdańsk udajemy się do...
http://radiogdansk.pl/index.php/wiadomosci-wydarzenia-sport/wydarzenia-rg/28164-witeczna-pomoc-pana-wadka-i-radia-gdask.html

http://radiogdansk.pl/index.php/tu-i-teraz/28153-tu-i-teraz-krokowa.html
3 kwietnia odbieramy odzież i zabawki po zbiórce w Przedszkolu Kolorowym na gdańskiej Zaspie.
2 kwietnia zbiórka odzieży w Gdańsku.
1 kwietnia Z Ekipą Telewizji Gdańsk udajemy się do dwóch samotnie wychowujących swe pociechy matek. Odwiedzamy Panią Anię i jej czwórkę pociech w Kościerzynie oraz Panią z pięciorgiem dzieci w Ełganowie. reportaż ukazał się w głównym wydaniu Panoramy.  
http://www.tvp.pl/gdansk/aktualnosci/spoleczne/biedni-czekaja-na-pomoc/6929003

30 marca korzystamy z zaproszenia Szkoły Podstawowej w Mierzeszynie i uczestniczymy w Przeglądzie  Misterium Męki Pańskiej, które zostało przygotowane przez uczniów szkół powiatu Gdańskiego.
Zbiórka odzieży w Pruszczu Gdańskim

28 marca odzież z "Daru Serca" i zbiórki poprzedniego dnia  oraz ze Szkoły nr 55 do Miłowa, Koziej Góry i Domachowa.
27 marca zbiórka odzieży w Nowym Porcie.
26 marca przygotowania do Świątecznej zbiórki żywności.
24 i 25 marca Sprawozdania i przygotowania do obchodów XV lecia działalności Fundacji "Pan Władek"
23 marca Serwis Zdunek w Gdyni.
22 marca Z Panią Ireną Łaszyn oraz Tomkiem dziennikarzami Dziennika Bałtyckiego spędzamy jeden nasz "normalny dzień". Wczesnie rano   "Dr Oetker", nasz magazyn, "Dar Seca", sklep "Merkus", Smolno Państwo ERLICH, Pani Benke w Szarym Dworze oraz Państwo  Szynszeccy Goszczynie. Na koniec  Szkoła Podstawowa w Kłodawie.
21 marca Odzież z Daru Serca oraz zbiórki w Nowym Porcie do Marszewskiej Góry do Domu Dziennego Pobytu.
19 i 20 marca Z Gdyni od Pani Ewy Duda do " Daru Serca " trzy busy odzieży,  następnie jeden do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.

16 marca meble w Gdańsku.
15 marca Odzież do MOPSu w Gdyni, Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich.
14 marca  Zbiórka odzieży na Przymorzu i "Dar Serca".
12 marca Pilne zajęcie - trzeba przebrać 500 kg marchewki.
9 i 10 marca Awaria naszego samochodu. Cały dzień w serwisie i tak się nie udało.
8 marca Spotkanie w Choczewie z władzami gminy na temat dalszej współpracy.
7 marca Segment z Osowej do Gdyni. Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Czerniewie.
6 marca Dwa fotele, kanapa mały segment i wersalka w Gdańsku.
4 marca Segment z Osowej na Przymorze.
3 marca  Meble w Gdańsku.
2 marca  90 dużych pieluchomajtek do chorych. Rower, maskotki  i upominki Radia Gdańsk do Choczewa. Telewizor i segment w Gdańsku.
1 marca Dwie kanapy w Gdańsku. Lodówka i pralka w Gdyni.

29 lutegoOdzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.
Meble kuchenne i pralka na Przymorzu.

28 lutego Dwie kanapy segment na Gdańskim Przymorzu.
27 lutego Odzież ze zbiórki odzieży w Gdańsku do Caritasu w Mierzeszynie.

22 lutego Segment, dwa dywany, talerze, garnki,  kanapa i lodówka w Gdańsku.
21 lutego Nagrywamy program dla TV Gdańsk na temat pozyskiwania jednego procentu.  Dwie lodówki kanapa  w Gdyni.
Panorama Gdańska od piętnastej minuty.
http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/panorama/wideo/21022012/6578755
20 lutego Odzież ze zbiórki niedzielnej trafia do Szkoły Podstawowej w Czerniewie.  Pięć pucharów sportowych do szkoły Podstawowej w Mierzeszynie na turniej piłkarski, który nie odbył się w ferie ze względu na silne mrozy.
19 lutego zbiórka odzieży na Gdańskim Przymorzu.
17 lutego Spotkanie pomorskich Domów Pomocy Społecznej w Rudnie połączone z zabawą karnawałową, na której w wodzireja zamienił się pan Władek.
15 lutego Odzież i obuwie z "Daru Serca"  do Mierzeszyna. Odwiedziny Domu Dziecka w Sopocie.
14 lutego Z Radiem Gdańsk docieramy do potrzebujących pogorzelców z Ciekocinka w Gminie Choczewo. W programie na żywo "TU i TERAZ" zastanawiamy się jak im pomóc. Jest to 29 osób z ośmiu rodzin, które straciły cały swój dobytek.
13 lutego Spotkanie z rodzinami zastępczymi w powiecie wejherowskim.
4 - 11 lutego Zimowisko w Murzasichlu.  Narty, dętki, skutery śnieżne, wycieczki. To wszystko udało się nam dzięki Firmie AUTOTEX oraz Państwu Marysi i Andrzejowi Łukaszczyk. W czasie naszego pobytu w górach osiem rodzin straciło dach nad głową w Gminie Choczewo. Zorganizowaliśmy dla nich odzież i żywność.
3 lutego Odzież od Pani Magdy Szpiner i z "Daru Serca" do Zaskoczyna, Domachowa i Koziej Góry.
2 lutego Udało się nam zarejestrować zimowisko dla osiemnastu osób w Murzasichlu. Jedziemy w sobotę czwartego lutego na osiem dni.

31 stycznia S
potkanie na balu karnawałowym dla niepełnosprawnych  w Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich. Zabawa trwała pięć godzin.
29 stycznia Pierwsze narty w Przywidzu.
28 stycznia Wieczór kolęd w szkole Podstawowej w Mierzeszynie. Jest z nami Rafał Bladowski, niewidomy młody człowiek grający na organach  i śpiewający.
27 stycznia
Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Sobowidzu. Odbieramy z Firmy Wega z Żukowa 100 opasek odblaskowych, ciepłe polary i obuwie z myślą o zimowisku.
25 stycznia   W  w Szkole Podstawowej im. M. Kownackiej w Kłodawie odbył się VIII Gminny Konkurs Kolęd, którego organizatorem jest Fundacja "Pan Władek",
Szkoła Podstawowa im. M. Kownackiej w Kłodawie i Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich. Konkurs odbył się w 3 kategoriach wiekowych:
I- oddziały przedszkolne, II kat. uczniowie klas I-III , III kat uczniowie klas IV-VI.
Udział wzięło 27 uczestników ze wszystkich szkół podstawowych gminy Trąbki Wielkie. Jury pod przewodnictwem Pana Władysława Ornowskiego, miała problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ poziom artystyczny był bardzo wysoki. Przyznano następujące miejsca:
Oddział przedszkolaków I miejsce- Maciej Jaromin - Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich, II miejsce Olimpia Krzewska - Szkoła Podstawowa im. M. Kownackiej w Kłodawie, II miejsce- Wiktoria Turzyńska -Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich . Odziały I- III: I miejsce -Grzębska Nikola- Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu, II miejsce- Natalia Mazur -Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich , III
miejsce- Wiktoria Szymikowska- Szkoła Podstawowa im.Ks. Jana Pawła Aeltermanna w Mierzeszynie , Kategoria IV- VI: I miejsce - Adrianna Trepkowska- Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego Czerniewie, Alicja Bukowska - II miejsce Szkoła Podstawowa im . Ks. Jana Pawła Aeltermanna w Mierzeszynie,
III miejsce Weronika Gębura -szkoła Podstawowa im . M. Kownackiej w Kłodawie

23 i 24 stycznia Przygotowania do kolejnego konkursu kolęd w Szkole Postawowej w Kłodawie. 
22 stycznia 
Odzież z Ujeściska do magazynu

21 stycznia
Coroczna zabawa choinkowa dla dzieci w Gdyni. Jest to już ósma wspólna impreza z DOPSem nr 1. Bawiliśmy się w Zespole Szkół nr 6 przy ulicy Hallera. Był Mikołaj, były paczki i upominki, był poczęstunek i konkursy. Do tańca zachęcał i przygrywał  Rafał Bladowski.

19 stycznia
Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich.
17 stycznia Dwa zestawy komuperowe do Kleszczewa.

16 stycznia  W siedzibie Dr Oetkera Panu Robertowi Zielińskiemu wręczamy honorowy tytuł  Ambasadora Świętego Mikołaja.

15 stycznia Z
biórka odzieży na terenie Gdańska

13 stycznia  O
dzież ze  Szkoły Podstawowej nr 55 (zbiórka zorganizowana przez pracowników biblioteki i dzieci)  w Gdańsku  Nowym  Porcie do rodzin zastępczych.
12 stycznia
Odzież z "Daru Serca" do Kębłowa.

11  stycznia  W siedzibie firmy Farm Frites w Lęborku Panu Tadeuszowi Szkudlarek   wręczamy honorowy tytuł  Ambasadora Świętego Mikołaja.

7 stycznia Komplet mebli w Gdańsku.
9 stycznia
Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.

5  stycznia  W siedzibie firmy Port Gdański Eksploatacja Pani Marii Kowalewskiej-Koska  wręczamy honorowy tytuł  Ambasadora Świętego Mikołaja.

4 stycznia Spotkanie w Domu dziecka w Sopocie.
3 stycznia
Spotkanie z Dyrekcją MOPSu w Gdyni w sprawie współpracy w 2012 roku.
2 stycznia   O
dzież, wyposażenie kuchni, pościel i garnki w Gdańsku; pralka, lodówka, telewizor oraz odzież w Gdyni.

                         2013

On to z żoną Marysią wszystko przygotował i pobyt w pięknych Tatrach nam zorganizował! Mamy wszystko i nikt z nas nie chodzi ponury. Nawet basen po drodze z widokiem na góry! Słońca wiele, widoku nie przesłania chmurka. A ta góra to Giewont,  a nie jakaś górka. Gdy zaś wpadniesz na Krupówki, wczuj się bracie w rolę mrówki, która się swym instynktem zawsze kieruje  i chociaż biega wokół, to zawsze pracuje! Ja tu mówię o mrówce, a tu wszystkich zachwyca,  jak bajdy opowiada Adam Gąsienica. I myślę i uśmiech mam już na swej twarzy, że
może ten pan Adam nam się przepotwarzy i zmieni - jak piękna byłaby to chwila, z Adama Gąsienicy w Adama Motyla.
Nagle krzyki i hałas wyrywa mnie z marzeń, wszystko jest po staremu. Dość
na dzisiaj wrażeń: kolacja, mycie, spanie. A jutro od nowa pan Władek nową niespodziankę przygotował. Więc na Gubałówkę wjeżdżamy „koleją”, aby radośnie zjechać - choć wszyscy boleją, że czasu zbyt mało na wielkie zakupy, choć Władzio obiecał Solne Żupy. Tu zamiast „Bambino” soli się naliżesz,  
a również do historii regionu przybliżysz. Więc jadą, jadą wozy do samej Wieliczki, a nasze dziewczyny odziane w spódniczki.
Spódniczki, staniczki, kolorowe buty, by nikt oprócz Władzia nie okazał buty. Na koniec Marysia lody fundowała, chociaż życzeń od nas wszak nie wymagała. Więc gromko  śpiewamy Marysi  100 lat, bo bez jej uśmiechu  tak smutny jest świat.  Tatry? -  piękne. Kto zwiedził ten powód ma do chluby. Lecz pora już do domu - na nasze Kaszuby. Niejeden z nas łezkę ściera po kryjomu. Tęsknimy, więc pora  by wracać do domu. Wszystko popakowane – teraz na ostatku, wszyscy wzniesiemy okrzyk – DZIĘKI PANIE WŁADKU!! To jest link do  zdjęć  
  picasaweb.google.com/113690507488614933027/KoloniaSierpien2013W czasie pobytu w górach rozmawiamy z sekretariatem Prezydenta RP o spotkaniu z organizatorami wypoczynku dla dzieci, które ma się odbyć 22 sierpnia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. 

8 sierpnia  
Wycieczka do Szymbarku. W ramach akcji „Wakacje z GOKSiR w Trąbkach Wielkich” droga powiodła nas w urzekające i niepowtarzalne krajobrazy Kaszub. 38 – osobowa grupa dzieci z Ełganowa, Trąbek Wielkich, Kleszczewa i Czerniewa rozpoczęła zwiedzanie tego pięknego zakątka ziemi od Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Byliśmy gośćmi w tym miejscu, ponieważ był z nami niezastąpiony Pan Władek, dla którego wszystkie drzwi, dzięki którym może pomóc innym stoją otworem. Przy wejściu powitała nas statua „Świętowida Kaszuba” symbolizująca religijność, pracowitość, upór i patriotyzm Kaszubów. Następną ciekawostką była najdłuższa deska świata i muzeum gospodarstwa domowego. Dużo emocji wzbudził w nas pobyt w bunkrze Gryfa Pomorskiego. Niezwykłym i niepowtarzalnym przeżyciem okazało się zwiedzanie „domu do góry nogami”. Tam wszystko stanęło na głowie, niektórzy uczestnicy wycieczki mieli potężne zawroty głowy i problem z utrzymaniem wyprostowanej postawy. W Szymbarku znajduje się też największy koncertujący fortepian świata, na którym grają światowej sławy muzycy, np. znany nam Leszek Możdżer. Prawdziwą atrakcją dla dzieci okazał się otworzony niedawno Kaszubski Świat Bajek.  W tym świecie najmłodsi posłuchali tradycyjnych bajek takich jak: Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Pinokio i wiele innych. Wszystkie bajki czytane były przez znanych polskich aktorów oraz posiadały niesamowitą multimedialną oprawę. Dalsza trasa wycieczki wiodła do wieży widokowej w Wieżycy, gdzie mogliśmy podziwiać piękno pojezierza kaszubskiego. Z wdzięcznością kierujemy słowa podzięki dla organizatorów za możliwość zjedzenia pysznego obiadku na Campingu Nr 20 nad jeziorem w Przywidzu. Nie obyło się od sprawdzenia czy woda jest mokra. Bardzo, bardzo wycieczka nam się podobała.  picasaweb.google.com/113690507488614933027/WycieczkiWakacje2013

7 sierpnia Kolejną partię upominków dostarczamy do Biblioteki w Mierzeszynie na Festyn Rodzinny 25 sierpnia. Komoda i kanapa również do Mierzeszyna.
6 sierpnia Odzież, artykuły gospodarstwa domowego do DDP w Marszewskiej Górze.
5 sierpnia Odbiór naszej pościeli i koców z pralni WEGA w Gdyni.

4 sierpnia Kanapa, fotel rozkładany z Gdańska do Koszwał.

3 sierpnia Meble i pralka w Gdańsku.
2 sierpnia Odzież ze zbiórki w Gdańsku i "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.
1 sierpnia Kolejna wycieczka dla dzieci z Gminy Trąbki Wielkie, w której bierzemy udział. Stare Miasto w Gdańsku, podróż statkiem na Westerplatte, wizyta w ZOO i oczywiście obiad i lody u Pana Grzesia.

picasaweb.google.com/113690507488614933027/WycieczkiWakacje2013

31 lipca Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Czerniewie.
30 lipca Spotkanie z Wójtem Gminy Trąbki Wielkie w sprawie organizacji Festynu Rodzinnego w Mierzeszynie. Kosmetyki do DPS w Sobieszewie.
29 lipca Odzież ze zbiórki w Gdańsku do Mierzeszyna.
28 lipca Spotkanie z rodzinami zastępczymi w Kębłowie w sprawie wyjazdu do Murzasichla.
26 lipca Odzież z "Daru Serca" do szkoły Podstawowej w Kłodawie.
25 lipca 
W kolejny wakacyjny poranek  lipca dzieci z sołectw: Drzewina, Pawłowo, Postołowo, Graniczna Wieś i Cząstkowo pojechały na wycieczkę do Łeby. O to, by nie zabrakło niespodzianek zadbał Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich i prezes „Fundacji Pan Władek”. Spacer i wspinaczka po wydmach dostarczyły dzieciom mnóstwo rozrywki. Potem długi marsz brzegiem morza do wyrzutni rakiet. Super frajdą okazała się zabawa w ściganie się z falami (z różnym skutkiem).  Zmęczeni a jednocześnie ukojeni szumem morza dotarliśmy do miejsca, gdzie specjalnym tramwajem akumulatorowym dojechaliśmy do Rąbki. W Łebie czekał na nas pyszny obiadek i ciasto. Nie mogło też zabraknąć lodów. W uroczych kramikach każdy znalazł dla siebie jakąś pamiątkę. Wycieczka była bardzo udana, za co dzieci szczerze dziękowały jej organizatorom i opiekunom.

picasaweb.google.com/113690507488614933027/WycieczkiWakacje2013

23 i 24 lipca Wielkie sprzątanie po koloniach w Trąbkach Wielkich. Pościel do pralni, kanapy, kołdry, koce, poduszki i łóżka użyczonym samochodem z AUTO-TEXu do Gdańska. Dwie kanapy z Gdańska do Trąbek Wielkich i dwie do Przywidza.
22 lipca
Odzież z "Daru Serca" do Gminy Trąbki Wielkie. Kanapa i dwa fotele z Mierzeszyna do Gdańska na Żabiankę. Do biblioteki w Mierzeszynie dostarczamy upominki na Festyn rodzinny.
21 lipca
Festyn rodzinny w Gminie Choczewo
20 lipca Festyn rodzinny w Szczodrowie
19 lipca Meble i łóżko piętrowe w Gdańsku.
17 lipca W Gdańsku gościmy 50 osobową grupę dzieci z opiekunami z Ostaszewa. Zwiedzamy Port Gdański ze statku "Małgorzata" ŻG, u pana Grzesia Dźwilewskiego kupujemy pamiątki. Odwiedzamy ZOO, gdzie jesteśmy gośćmi pana Michała Targowskiego, Zjadamy smaczny obiadek i lody u pana Grzesia Pilarskiego. Bardzo fajny dzień jak określiło go jedno z dzieci.
16 lipca Odzież do Kłodawy.
15 lipca Wspomagamy dwa festyny w Gminie Choczewo i w Szczodrowie. Przekazujemy różne upominki, słodycze oraz żywność i kosmetyki.
13 lipca Dopinamy sierpniową kolonię w Murzasichlu. Wspomagamy grupę kolonijną w Przywidzu.
12 lipca Odzież z "Daru Serca" do Szczodrowa, Kłodawy i Bytowa.
1-11 lipca
Już po raz dwunasty dzieci z terenu gminy Bytów wypoczywały na koloniach zorganizowanych przez katolickie stowarzyszenie "Nazaret" z Bytowa i Fundację "Pan Władek" prowadzoną przez Marię Władysława Ornowskich. Tym razem miejscem wypoczynku nie był Gdańsk, ale Trąbki Wielkie, gdzie w miejscowym gimnazjum zorganizowana została baza noclegowa dla kolonistów. Pięćdziesięcioro dzieci przez dziesięć dni korzystało z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Młodzi turyści m.in. zwiedzali
Gdańsk, byli w Szymbarku, na malborskim zamku, pod okiem ratowników kąpali się w Bałtyku, płynęli statkiem po Zatoce Gdańskiej, próbowali swoich sił na polu golfowym w Postołowie, kilka godzin spędziły na Campingu nr 20 w Przywidzu, byli w kinie na seansie w 3D oraz w oliwskim ogrodzie zoologicznym. Na miejscu również dzieci nie narzekały na brak zajęć. Każdego dnia mogły sprawdzić swoje umiejętności taneczne, wokalne, artystyczne, sportowe, Brały udział w rozmaitych zajęciach, które nie tylko pomagały im rozwijać i pielęgnować ukryte nieraz talenty, ale i wprowadzały ducha zdrowej rywalizacji i uczyły współdziałania w grupie, kształtując umiejętność przestrzegania norm społecznych. Wychowawcy i kierownictwo kolonii zadbali o to, by zajęcia miały charakter wychowawczy i propagowały zdrowy wolny od nałogów styl życia.
W gościnnych Trąbkach Wielkich pojawili się także specjalni goście,Przyjaciele Fundacji "Pan Władek" którzy uatrakcyjnili dodatkowo wypoczynek młodych bytowiaków. Była to spora grupa motocyklistów, którzy nie tylko pokazali dzieciom swoje maszyny, ale także chętnie wozili ich po miejscowym stadionie oraz Anna Federowicz w towarzystwie Tomasza Stroynowskiego, którzy w mini recitalu zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności wokalne i muzyczne. Dla dzieci pobyt na koloniach był szczególnym wydarzeniem przede wszystkim ze względu na liczne atrakcje. Dla wielu z nich była to jedyna okazja na wyrwanie się z domu podczas wakacji. Wspomnienia z takiego wyjazdu z pewnością na długo zostaną w ich sercach.Maj i Czerwiec to miesiąc walki o organizację kolonii. To coraz trudniejsza sprawa. Zawsze myśleliśmy, iż szkoła powinna służyć dzieciom i młodzieży. Niestety to slogan.

WAKACJE  WAKACJE

30 czerwca Uczestniczymy w Festynie "Trąbka w Trąbkach" Jest wiele atrakcji, a wśród nich loteria fantowa, z której dochód przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdu grupy dzieci z tej Gminy w góry.
28
i 29 i 30 czerwca Przygotowanie bazy kolonijnej. 60 tapczanów i łóżek, kołdry, poduszki, pościel, koce, stoliki nocne. Na pierwszego lipca wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. Zaopatrzeni kuchni. To wszystko naprawdę ciężka praca tymbardziej, że nasz magazyn kolonijny od Trąbek Wielkich dzieli 40 kilometrów.
27 czerwca Jesteśmy na zakończeniu roku szkolnego klas szóstych w Czerniewie i Kłodawie. Przy okazji odzież z "Daru Serca do Czerniewa.
25 czerwca Odzież z "Daru Serca" do Kłodawy, Żukczyna i Kaczek.
23 i 24 czerwca  Transport sprzętu kolonijnego z Gdańska do Gimnazjum w Trąbkach Wielkich.
22 czerwca Uczestniczymy w  Festynie  Zespołu Szkół w  Ostaszewie. Kolejny raz jadą z nami Przyjaciele z moto3miasto. Jak było zobacz na zdjęciach.

picasaweb.google.com/113690507488614933027/FestynWOstaszewie22062013

www.flickr.com/photos/dareio/sets/72157634266288780/

picasaweb.google.com/104715290702677244054/PanWAdek2013

picasaweb.google.com/104715290702677244054/PanWAdek2013

plus.google.com/photos/107268693972687992168/albums/5892776889273623057

Maj i Czerwiec to miesiąc walki o organizację kolonii. To coraz trudniejsza sprawa. Zawsze myśleliśmy, iż szkoła powinna służyć dzieciom i młodzieży. Niestety to slogan.
21 czerwca Odwiedzamy DPS w Rudnie.  Przywozimy dzieci z Chojnic do Gdańska.
20 czerwca Odzież z "Daru Serca" do Domu Dziennego Pobytu w Marszewskiej Górze.
19 czerwca Wcześnie rano grupę dzieci z Gdańska zawozimy do  Chojnic.
                  Następnie
przedwakacyjna niespodzianka od Pana Władka. Na dzień 19 czerwca niecierpliwie czekało  42 dzieci . Wyjazd do Gdańska i oliwskiego ZOO   w tym dniu był spełnieniem marzeń maluchów  ze szkoły podstawowej w Trąbkach Wielkich. Na początek spacerowaliśmy po Długim Targu, podziwialiśmy kamienice i Fontannę Neptuna. Bardzo dużo radości  sprawiło nam spotkanie z „prawdziwym piratem”. Potem chwila ochłody przy fontannie z lwami gdańskimi. Dalsza trasa wycieczki to pobyt w oliwskim ZOO i oglądanie egzotycznych zwierząt. W przerwie były  pyszne lody dla ochłody. Na koniec  zjedliśmy smakowity obiad w barze „Łabędź”.  Cały czas był z nami prezes „ Fundacji na rzecz dzieci Pan Władek”.  Rozmawiał z dziećmi, żartował  i uważnie ich słuchał. To dzięki jego zaangażowaniu, życzliwości udało się wnieść  w naszą codzienność dużo radości  i przyjemności.
 Za spełnienie dużych potrzeb i małych zachcianek panu Władysławowi Ornowskiemu bardzo bardzo dziękujemy
Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich

picasaweb.google.com/113690507488614933027/DzieciZeSzkoYPodstawowejWTrabkchWielkichWGdansku19062013 17 i 18 czerwca Walka  w sprawie organizacji kolonii. Kanapa, pralka, piec gazowy i biurko w Sopocie. Odzież do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.
15 czerwca Para młodych małżonków przekazuje na potrzeby rodziny wielodzietnej przybory szkolne podarowane przez gości weselnych.
14 czerwca  Po wielu bojach udało się z organizacją kolonii na pomorzu. Niestety, po raz pierwszy od 15 lat nie w Gdańsku. Nasze dzieci przyjęła Gmina Trąbki Wielkie w swoim Gimnazjum im Kazimierza Jagiellończyka. 
Meble w Gdyni

12 czerwca Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Trabkach Wielkich.
11 czerwca Opróżniamy nasz magazyn z upominków, które trafiają do Zespołu Szkół w Ostaszewie.
10 czerwca Finał konkursu fotograficznego w Trąbkach Wielkich.  W Komisji Konkursowej zaleźli się  organizator Dorota Skiba, Leszek Orczykowski, Przemek Sautycz, Grzegorz Cwaliński, Marysia i Władek Ornowscy oraz gościnnie  Maciej Kosycarz.

pruszczgdanski.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1924154,trabki-wielkie-konkurs-fotograficzny-dla-dzieci,id,t.html#a0bf9f177e4e8601,1,3,19 czerwca Festyn rodzinny na Strzyży. Oprawę muzyczną przygotował zespół Uśmiech z Domu Pomocy Społecznej w Rudnie.

picasaweb.google.com/113690507488614933027/FestynStrzyza062013


https://picasaweb.google.com/113690507488614933027/FestynStrzyza062013

8 czerwca Ostatnie przygotowania do jutrzejszego festynu na Strzyży.

6 czerwca Jesteśmy w szkole Podstawowej w Sobowidzu, gdzie bierzemy udział w koncercie fortepianowym Tomasza Stroynowskiego i Kordiana Górskiego.
4 czerwca Spotkanie w Bytowie w sprawie letnich wakacji.
3 czerwca 
Z okazii Dnia Dziecka wycieczka - w nagrodę, dla uczestników zimowego Dnia Kolęd oraz majowego Święta Flagi i 3 Maja. 

    Dzień Dziecka, to był świetny termin na wyprawę na gdańską starówkę i do oliwskiego ZOO Uczestnicy wycieczki, to zdolni i utalentowani uczniowie ze szkół podstawowych z Czerniewa, Kłodawy, Mierzeszyna, Sobowidza i Trąbek Wielkich. Są oni laureatami konkursów muzycznych organizowanych na terenie gminy Trąbki Wielkie. Współorganizatorzy  tych konkursów - prezes Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek” - Władysław Ornowski oraz Dyrektor GOKSiR Pan Leszek Orczykowski, urzeczeni występami młodych talentów zaprosili młodzież do Gdańska.
Pan Władek oprowadził dzieci po Starym Mieście w Gdańsku. Następnie dzieci były gośćmi pana Michała Targowskiego w oliwskim ZOO. Lody i obiad zjadły w barze „Łabędź”.  Przeżyć i emocji było bardzo wiele, wszystkie niepowtarzalne.
Dodatkowo promocji młodych talentów, ochoczo przyświecało słoneczko. Podczas  wspólnego śpiewania na ul. Długiej  uczniowie otrzymali gromkie brawa od przechodniów. Wyprawa była tak wspaniała, że młodzież napisała piosenkę dla Pana Władka  w podziękowaniu za zorganizowanie wycieczki.  Panom  Władkowi i Leszkowi  życzymy dużo zdrowia i dziękujemy za ogromne zaangażowanie i zapał  w pracę na rzecz dzieci.

https://picasaweb.google.com/113690507488614933027/DzieciZeSzkoGminyTrabkiWielkieNaWycieczceDoZOO?authuser=0&feat=directlink
2 czerwca Spotkanie na Osiedlu Strzyża w Gdańsku w sprawie organizacji Festynu Rodzinnego, który ma być 9 czerwca.
1 czerwca Dzień Dziecka - odwiedziny naszych zaprzyjaźnionych rodzin.


31 maja Z Firmy OCEANIC odbieramy kolejną partię (dwie palety) kosmetyków. Odzież z Gdańska Suchanina do Rodzin Zastępczych w Kębłowie.
29 maja Odzież z "Daru Serca" do Gminy Trąbki Wielkie.
28 maja Spotkanie w Szkole Podstawowej w Czerniewie z okazji dziesięciolecia nadania imienia Zygmunta Bukowskiego.
27 maja Uczestniczymy w 60 leciu Przedszkola nr 21 BAJNUTKOWO w Gdańsku. Dyrektor Przedszkola Pani Ewie Kołodziej wręczamy z podziękowaniem za współpracę, obraz kociewskiej artystki Pani Ireny Zagórskiej ze Stowarzyszenia Zakochani w Kociewiu.
26 maja
Meble w Gdańsku, dwa tapczany do magazynu, biurko i komoda do Szkoły w Kłodawie.
25 maja Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.
19 - 24 maja K
olejna wycieczka w okolice Karpacza. Przed nami Karpacz, Jaskinie w okolicach Brna, Wiedeń, Wrocław. Jak było napiszemy.

https://picasaweb.google.com/113690507488614933027/WycieczkaSzkoAPodstawowaZTrabekWielkichMaj2013DoWiedniaI_1?authuser=0&feat=directlink

Zdobyć Śnieżkę? Podziwiać Karkonosze, Morawski Kras i Wiedeń? Tak, to było możliwe i to zaledwie w ciągu 6 dni. Z takiej wyprawy wrócili właśnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich.
W tej szkole corocznie organizuje się wycieczki, dzięki którym uczniowie mają możliwość obcowania z dobrami kultury i przyrody ojczystej, a także poznania kultury, historii i tradycji innych narodów.
Program tej wycieczki był bardzo bogaty. Odbyła się wspinaczka na Śnieżkę, zwiedzanie jaskini Punkevni i podziemna żegluga w ciemnościach rzeki Punkvy.
Zachwycające zabytki wiedeńskie i wrażenia ze skarbca w Hofburgu zostały zwieńczone pobytem w lunaparku Prater. Tego się nie da opisać, to trzeba przeżyć.
Te i inne atrakcje udało nam się zrealizować dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci " Pan Władek". Władysław Ornowski to wielki przyjaciel dzieci. Nie boi się wyzwań, umie cierpliwie słuchać, zawsze znajdzie rozwiązanie w trudnej sytuacji. Za wspólne, niezapomniane przeżycia dziekujemy.

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich.


18 maja Odzież z "Daru Serca", komoda i biurko do Szkoły Podstawowej w Kłodawie

13-18 maja  Wyjazd do Karpacza, Jeleniej Góry,Pragi, Skalnego Miasta i Wrocławia.

https://picasaweb.google.com/113690507488614933027/CzerniewoIKOdawaWKarpaczu?authuser=0&feat=directlink

  WSPOMNIENIA Z  WYCIECZKI… W dniach od 13 do 17 maja 2013r. odbyła się wspólna wycieczka uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie i Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie. Organizatorem i przewodnikiem wycieczki był Pan Władysław Ornowski, Prezes Fundacji Pomocy Społecznej na rzecz Dzieci „Pan Władek”, któremu dzielnie pomagała zona Pani Maria Ornowska.  Grupa uczniów pod opieką Pań: Haliny Podolskiej, Anety Markun, Elżbiety Jasiak oraz Anny Tysler zwiedzała Karpacz, Pragę, Skalne Miasto, Wrocław oraz Gniezno. W pierwszym dniu, po długiej podróży i zakwaterowaniu w pensjonacie Pegaz w Karpaczu, udaliśmy się na spacer do Świątyni Wang. Kolejny dzień postawił przed nami wyzwanie w postaci Śnieżki. Udało się! 1602m n.p.m. pokonaliśmy pod opieką przewodnika Pana Krzysztofa, przezwyciężając ogromne zmęczenie. Było warto! Widok, jaki rozpościerał się ze szczytu, na zawsze pozostanie w naszej pamięci! Niezwykłą atrakcją był też zjazd kolejką z Kopy do samego Karpacza. Kolejny poranek rozpoczęliśmy od zwiedzania stolicy Czech – Pragi. Ogrody Królewskie były pierwszym miejscem, do którego skierowaliśmy nasze kroki (pod czujnym okiem przewodnika Pana Bogdana). Wprowadziły nas one w niezapomniany nastrój praskiego klimatu. Następnie przeszliśmy do zamku królewskiego (Hradczany) i ogrodów senackich. Wąskimi uliczkami przemieściliśmy się do zabytkowego Mostu Karola i  zwiedziliśmy Stare Miasto (Rynek Staromiejski, Ratusz Staromiejski, zegar Orloj) - tam dzieci miały możliwość zakupienia drobnych pamiątek. Wielką atrakcją dla dzieci była też jazda praskim metrem.  Po długim dniu, pełnym wrażeń wróciliśmy do Karpacza. Kolejny dzień spędziliśmy w niezwykle urokliwym Skalnym Mieście, po którym oprowadzał nas Pan Bogdan. Wielkie skały np. Para Kochanków, Rynek Słoni, Maczuga, Starosta i Starościna, urzekły nas swoją prostotą i wymową. Wszystkim wydawało się, że to ręka rzeźbiarza uczyniła takie cuda – kto by pomyślał, ze to dzieło Matki Natury? Po niezapomnianym rejsie po jeziorku, które znajduje się między skałami, udaliśmy się na kolejne szaleństwo zakupowe. Po wyczerpującym dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do pensjonatu, gdzie czekała na nas niespodzianka – grillowane kiełbaski. Wieczorem spotkaliśmy się na wieczorku integracyjnym, podczas którego prezentowaliśmy swoje umiejętności i talenty. Gromkimi brawami nagradzaliśmy skecze, piosenki,  wiersze i dowcipy związane z wycieczką. Wieczór zakończył się wyśmienitą zabawą dyskotekową. Tańce, hulanki i swawole trzeba było zakończyć przed godziną 22, gdyż wczesnym rankiem  musieliśmy pożegnać się z pięknym Karpaczem i wyruszyć w długą drogę powrotną do domu. Wracając, zwiedziliśmy rynek we Wrocławiu oraz katedrę w Gnieźnie i w wesołych nastrojach, ze śpiewem na ustach ruszyliśmy dalej na północ. Po długiej i męczącej podróży szczęśliwie i bezpiecznie dotarliśmy do domów (dzięki doskonałym umiejętnościom Panów Kierowców: Pana Stanisława i Pana Selima). I choć bardzo, bardzo zmęczeni, to jednak długo nie mogliśmy zasnąć, dzieląc się z bliskimi wrażeniami z fantastycznej wycieczki. „Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły…” - dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej  jedynej i niepowtarzalnej wyprawy! Wdzięczni Uczniowie 12 maja Odzież z Gołębiewa Wielkiego od Pana Wojtas do Daru Serca. Kosmetyki do DPS W Sobieszewie.
10 maja Odzież w Gdańsku.
9 maja Meble kuchenne w Gdańsku.
7 i 8 maja Niestety, samochód do przeglądu. Mimo to meble w Gdańsku.
6 maja Odzież do Przywidza.
4 maja Odzież z Gdyni do "Daru Serca" a z "Daru Serca" do Mierzeszyna.

2 maja Odzież z "Daru Serca" do Gminy Trąbki Wielkie i Kębłowa.
1 maja Święto Pracy, ale my przerzucamy w Gdańsku komplet mebli.

30 kwietnia Rodzina z Gminy Trąbki Wielkie odbiera z Gdańska - Złotej Karczmy segment, komodę, stół, stolik pod TV, wersalkę i dwa fotele.
29 kwietnia
Z Firmy OCEANIC odbieramy 1495 sztuk kosmetyków.
28 kwietnia Kanapa i dwa fotele do rodziny wielodzietnej w Sobowidzu.

27 kwietnia Odzież po przebraniu z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.
26 kwietnia 45 kartonów odzieży od Pani Ewy z Gdyni do "Daru Serca"
25 kwietnia
Uroczystości w Szkole Podstawowej w Sobowidzu z okazji Święta Naszej Flagi Narodowej.

Najmłodsze święto państwowe – Święto Flagi  dla najmłodszych w naszej gminie Trąbki Wielkie  Święto Flagi to jedno z najmłodszych świąt  państwowych w  Polsce, dlatego też
z myślą o najmłodszych przygotowano uroczystości związane ze Świętem Flagi i Konstytucji 3 Maja.
Już od kilku lat w naszej gminie Trąbki Wielkie z tej okazji organizowane są różne formy  artystyczne, konkursy plastyczne, muzyczne, taneczne, festiwale, wystawy, biało-czerwone stroje, aby w niekonwencjonalny sposób prezentować nasze  barwy narodowe. W tym roku obchodziliśmy uroczystości w sposób szczególny. Wójt Gminy Trąbki Wielkie  Błażej Konkol zaprosił przedszkolaków do wspólnego radosnego celebrowania naszych barw narodowych  i naszej  dumy - Polski, która jest w sercu każdego Polaka  bez względu na to gdzie mieszka i żyje. W Kościele Parafialnym p.w. Przemienienia Pańskiego w Sobowidzu, odbyła się Msza Św. za Ojczyznę, po której odświętnie ubrane dzieci i młodzież, w strojach z elementami barw narodowych, chorągiewkami i flagami narodowymi w takt werbli, wyruszyli w pochodzie paradnym przez Sobowidz. Pogoda w tym dniu była wspaniała. Słońce pięknie oświetlało ulice Sobowidza, przez które maszerował orszak przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych  naszej gminy. Zespół "Luzik", przygotowany przez Panią Teresę Pettke, popisał się układami tanecznymi.  Wspaniała widownia gromkimi brawami nagrodziła ich występ. Odbył się festiwal  piosenki  polskiej i o Polsce. Ze względu na bardzo wysoki i wyrównany poziom uczestników festiwalu, jury miało bardzo utrudnione zadanie w przyznawaniu nagród.  Nagrodę Wójta zdobyła:  grupa przedszkolna z Przedszkola w Trąbkach Wielkich,
która zaśpiewała piosenki: "Płynie Wisła" i  „Krakowiaczek jeden” oraz Nikola Grzębska ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki  w Sobowidzu za piosenkę "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna" ,
Szczególne wyróżnienie, za interpretację i aranżację, otrzymała Oliwia Formela ze Szkoły Podstawowej  im. Tadeusza Kościuszki  w Sobowidzu, Nagrodę Dyrektora Szkoły - Ewy Wojtas  zdobyły: Monika Milewska ze  Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Pawła  Aeltermanna w Mierzeszynie za piosenkę "Małe rzeczy" i Weronika Gębura ze Szkoły Podstawowej  im. Marii Kownackiej w Kłodawie za piosenkę  "Pomaluj mój świat". Wszyscy soliści występujący w tym radosnym dniu zostali zaproszeni przez Fundację  „Pan Władek” na wycieczkę do Gdańska.  

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej z Kłodawy zdobyły nagrodę Dyrektora GOKSiR Leszka Orczyka, za najbardziej oryginalnie ubraną grupę w barwy narodowe. Goście  z wielkim zainteresowaniem oglądali wystawę, którą przygotowali członkowie szkolnego kółka żeglarskiego „ Pod Polskim Piratem” oraz uczniowie klasy V uczestniczący w projekcie Urzędu Marszałkowskiego „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy”. Piątoklasiści  wykonali model słynnej karaki pn. Piotr z Gdańska” oraz serie kliprów, na których  uczyli się nazw takielunku i typów  żaglowców. Wielu z tych  nowych dla nich wyrazów poznali dzięki wspólnie śpiewanym szantom. Pięknie udekorowaną salę przygotowali uczestnicy kółka plastycznego inspirując się stadionem narodowym w biało-czerwonych  barwach. 

Do zobaczenia za rok !
Odzież do Szkoły Podstawowej w Czerniewie.

24 kwietnia Kanapa i dwa fotele z Gdańska  do Sobowidza, którymi wspomagamy rodzinę zastępczą. Zbiórka odzieży w Gdańsku. Wózek dziecięcy, wiele książek i zabawek.
23 kwietnia Koncert Ani Rusowicz w Filharmoni Bałtyckiej dla Ludzi, którzy przekazali 1% na rzecz OPP. Przy naszym stole z kanapkami dzielnie walczyły nasze wolontariuszki  Aneta Fotuna i Julka Kreczmańska
22 kwietnia Odzież z Daru Serca do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.

20 kwietnia Dwa tapczny w Gdańsku.

19 kwietnia Odzież z "Daru Serca" i Brzeźna do Gminy Przywidz.
18 kwietnia Z grupą piłkarzy ręcznych ze Szkoły Podstawowej nr 85 w Gdańsku uczestniczymy w Mistrzostwach Województwa Pomoskiego, które odbywają się w Nowej Karczmie.
17 kwietnia Kanapa i dwa fotele w Gdyni.
15 i 16 kwietnia Odzież z "Daru Serca" i zbiórki do Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich.
12 kwietnia Zbiórka odzieży w Gdańsku i Gdyni.
11 kwietnia Spotkanie z Przyjaciółmi z Firmy Merkus.
10 kwietnia Szafa i odzież  z Gdańska Oliwy do Sobowidza.
9 kwietnia Na zaproszenie Radia Gdańsk uczestniczymy pod UM i Gminy  w Kartuzach w sprawie pomocy matce chorej na raka z trojgiem małych dzieci.
8 kwietnia
Odzież z Nowego Portu do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.
6 kwietnia Ponownie odzież z Gdańska do Mierzeszyna.

5 kwietnia Odzież z "Daru Serca" do Gminy Trąbki Wielkie.
4 kwietnia Zbiórka odzieży w Gdańsku, z którą trafiamy do Marszewskiej Góry.
2 kwietnia  Kanapa i pralka w Gdańsku. Kosmetyki do Gmin Trąbki Wielkie i Przywidz.

Pani Irenie Kazimierczak z "Daru Serca" wyrazy współczucia i solidarności z powodu smierci męża Benedykta.
29 marca Pralka i kanapa w Gdańsku.  Z Przedszkola nr 86 w Gdańsku odbieramy odzież,zabawki,  które dostarczamy do Rodzin Zastępczych powiatu wejherowskiego. To była kolejna akcja pracowników i rodziców dzieci uczęszczających do tej placówki. Dziękujemy.
28 marca
Z firmy OCEANIC odbieramy 1623 sztuki kosmetyków.
27 marca Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.
25 marca Meble w Gdyni. Odzież z Gdyni do "Daru Serca".
23 marca Udało się przesłać nasze sprawozdania OPP do Ministerstwa.

22 marca meble i kanapa w Gdańsku.
20 marca Spotkanie w Domu Dziennego Pobytu w Marszewskiej Górze. To już pierwsze Śniadanie Wielkanocne. Odzież ze zbiórki do tego domu.

19 marca Udało się. Sprawozdanie za rok 2012 złożone do Urzędu Skarbowego.!!!!!

18 marca Zbiórka odzieży w Gdańsku
16 marca Spotkanie na stoku narciarskim Koszałkowo w sprawie obchodów  Dnia Dziecka.

15 marca Pieluchy dla chorych starszych ludzi.
14 marca Pościel i koce dla chorej kobiety.
13 marca Odzież do Koszwał i Dziewięciu Włók.
11 marca Lodówka i pralka w Gdyni.
8 marca Dwa łóżeczka i pościel w Gdyni
7 marca Debata o biedzie w Radio Gdańsk. Wózek i łóżeczko w Gdańsku.
6 marca Odzież do Szkoły Podstawowej w Czerniewie.
5 marca Bierzemy udział w ewaluacji Szkoły nr 55 w Gdańsku.
4 marca Zbiórka odzieży w Gdańsku. Rozmowy w "naszej" szkole o letnim wypoczynku dla dzieci.

2 marca Meble z Gdańska do Domachowa.

1 marca  Odzież i lodówka w Gdańsku.

28 luty Pralka, meble, kanapa w Gdańsku. Próbujemy pomóc bezdomnemu leżącemu w szpitalu, który nie ma gdzie wrócić na dalsze leczenie.
27 luty Pan Andrzej Raduński z TVP Gdańsk nagrywa program o biedzie, który jest wyemitowany w głównym wydaniu Panoramy o godzinie 18 30. My z odzieżą i pralką jedziemy do Gminy Trąbki Wielkie. Sprawdzamy też rodzinę z gminy Zblewo.
26 luty Odzież z Zaspy i Przymorza do Marszewskiej Góry. Wieczorem uczestniczymy w Gali wręczenia nagrody Prezydenta Miasta Gdańska, do której też byliśmy nominowani.
25 luty
Meble i tapicerka z Gdańska do Domachowa.
23 luty Kanapa stolik i krzesło z Gdańska Osowej do kobiety mieszkającej w chlewiku.

22 luty Zbiórka odzieży w Gdańsku, z którą docieramy do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.
21 luty
Z odzieżą jesteśmy u Państwa Sz w Gminie Krokowa.
15 i 16
i 17 i 18 i 19  luty  Małe zimowisko w Przywidzu, które prawie w całości spędzamy na nartach. Pralka do Domachowa.
14 luty Odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Ostaszewie. Kanapa w Gdańsku.
13 luty Pralka i lodówka w Gdańsku
12 luty Wielki 
Bal w DPS w Rudnie
11 luty Bal dla niepełnosprawnych
pod hasłem "Księżniczki i książęta ze znanych i lubianych bajek" w Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich.             Zaproszenia na uroczystość przyjęło 85 niepelnosprawnych osób z terenu gminy Trąbki Wielkie.  Wśród zaproszonych gości był  Zastępca  Wójta Gminy  Pan Jan Wiczling, Dyrektor  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim Pani  Beata Kowalczyk,  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich Pan  Przemysław  Sautycz,  Radna Rady Gminy Pani Romualda  Tomczuk oraz Pan Władysław Ornowski z Fundacji „Pan Władek”.             Po przywitaniu wszystkich gości przez władze gminy, po części artystycznej przygotowanej przez młodzież szkolną  i gimnazjalną z Trąbek Wielkich, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na pyszny obiad, kawę, herbatę i coś słodkiego. Wszystko przygotowały panie z kuchni ze szkolnej stołówki oraz pracownicy socjalni  z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Do tańca przygrywał  bardzo lubiany zespół „ Uśmiech” z Domu Pomocy Społecznej w Rudnie do znanych przebojów.  Wodzirejem, jak zawsze okazał się  Pan Władysław Ornowski z Fundacji „  Pan  Władek „ który też w dużym stopniu pomógł w zorganizowaniu tego balu oraz upominków od sponsorów dla uczestników balu. Na koniec  wśród wszystkich  zaproszonych gości wytypowano „Króla i Królową  Balu”, których uhonorowano okolicznościowymi szarfami, nagrodzono również skromnymi upominkami osoby przebrane stosownie do okoliczności balu.             Uroczystość ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza, że dojazd i powrót  gości do domu zapewniony jest zawsze przez władze gminne autokarami szkolnymi z poszczególnych sołectw naszej gminy.
10 luty Odzież do Mierzeszyna.
9 luty Nasza zaprzyjaźniona grupa z mazowieckiego kończy zimowisko w Murzasichlu. Spędzili tam tydzień. na nartch, sankach, przy ognisku i na kuligach.
8 luty Meble i pralka w Gdańsku.
7 luty Odzież do Gminy Trąbki Wielkie. Pan Władek w Radio Plus nagrywa audycję promującą 1% dla naszej fundacji.
  6 luty Szkole  Podstawowej  im. M. Kownackiej w Kłodawie odbył  się  IX Gminny Konkurs Kolęd i Piosenki Bożonarodzeniowej. Współorganizatorami tego konkursu była również Fundacja "Pan Władek" i Gminny Ośrodek Kultury Sportu
i Rekreacji w Trąbkach Wielkich.
W konkursie wzięło udział 26 uczestników z Przedszkola  w Trąbkach Wielkich i wszystkich  szkół  podstawowych z Gminy Trąbki Wielkie.                          Poziom wykonania był bardzo wysoki i dlatego komisja miała wielki problem , aby wyłonić zwycięzców. Laureatami konkursu zostali:   kategoria  przedszkolaków:  I m-ce    Marcelina Olszewska (Przedszkole w Trąbkach Wielkich) II m-ce  Radosław Królik (SP  Trąbki Wielkie) III m-ce Olimpia Krzewska (SP Kłodawa)  kategoria  klas  I- III  I m-ce    Agata Papis  (SP Mierzeszyn) II m-ce   Aleksandra Gajewska  (SP  Czerniewo) III m-ce  Wiktoria Szymańska (SP Kłodawa) kategoria  klas  IV- VI  I m-ce    Weronika Gajewska  (SP Czerniewo) II m-ce   Agnieszka Kulwikowska  (SP  Trąbki Wielkie) III m-ce  Monika Milewska (SP Mierzeszyn) III m-ce  Nikola Grzębska (SP Sobowidz)  Nagrodę publiczności otrzymał Adam Szczepanowski ze Szkoły Podstawowej im. M. Kownackiej w Kłodawie. We wręczeniu nagród uczestniczył Przewodniczący Rady Gminy Pan Józef Sroka. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Dodatkową nagrodą dla uczestników będzie udział w wycieczce do Gdańska.
Wszystkim laureatom gratulujemy. 

http://www.trabkiw.ug.gov.pl/ug/index.php/pl/wiadomoci/owiatowe/4100-ix-gminny-konkurs-kold        Z Firmy kosmerycznej OCEANIC S.A.odbieramy prawie 2500 sztuk kosmetyków.
5 luty Dzień Patrona - lekcja patriotyzmu.
We wtorek, 05.02.2013r. w Szkole Podstawowej w Sobowidzu uroczyście obchodzono Dzień Patrona szkoły – Tadeusza Kościuszki. W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni z tej okazji goście. Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem polonistki pani Joanny Bartkowiak - Zwarry i muzyka pana Andrzeja Szczypiorskiego przy pomocy słowa i muzyki przypomnieli zebranym fakty z życia oraz dokonania wojskowe bohatera uroczystości. Zespół wokalno - muzyczny wykonał piosenki poświęcone Tadeuszowi Kościuszce, a młodzi tancerze z zespołu „Luzik” pod kierunkiem pani Teresy Pettke przygotowali Poloneza. Uczniów do tańca poprowadzili pani dyrektor szkoły Ewa Wojtas i pan Władysław Ornowski, szef fundacji „Pan Władek”. Po zakończeniu części artystycznej, państwo Maria i Władysław Ornowscy z fundacji „Pan Władek” podarowali szkole piękną kopię obrazu Kossaka  „Kościuszko”. 4 luty Odzież w Gdańsku i kanapa w Gdyni.
2 luty meble w Gdańsku.

1 luty
Wizyta w Gminie  Stężyca w sprawie "samotnej matki" z trójką dzieci. Mamy też odzież i przybory szkolne.

31 stycznia pomoc w przeprowadzce Gdańsk-Łapino
30 stycznia Odzież do Marszewskiej Góry.
29 stycznia lodówka i meble w Gdańsku.
28 stycznia
wizyta w Przywidzu i Szymbarku. Może będzie szansa na tanie zimowisko.
27 stycznia Na zaproszenie Rady Sołeckiej uczestniczymy w kolędowym spotkaniu rodzinnym w  Mierzeszynie
26 stycznia meble i kanapa w Gdańsku.

25 stycznia odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Kłodawie. Maszyna do szycia do pani Eli w Mierzeszynie. Meble w Gdyni.
23 i 24  stycznia wizyta w Murzasichlu. Trzeba dograć zimowisko dzieci z Ząbek i z pomorza.
21 stycznia
dwadzieścia paczek i dwa duże worki maskotek oraz upominki dostarczamy do Szkoły Podstawowej w Kłodawie na nagrody w konkursie Kolęda 2013.
19 stycznia W dniu 19.01. 2013r. kolejny raz w siedzibie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdyni, odbył się Bal Karnawałowy. Organizatorami Balu Karnawałowego byli: Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 1 w Gdyni, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Gdyni oraz Fundacja "Pan Władek" z Gdańska. Przygotowano 80 paczek. Niestety kłopoty zdrowotne sprawiły, że w balu wzięło udział tylko około 55 dzieci. Reszta paczek dotrze do dzieci w nieco późniejszym terminie. Pociechy biorące udział w balu
bawiły się doskonale, brały udział w licznych konkursach, zabawach i wesoło pląsały
w rytmie przebojów. Podczas balu rodzice zaproszeni zostali na spotkanie edukacyjne: "Potrzeby emocjonalne dziecka. Kary i nagrody", które poprowadziła Pani Aleksandra – pedagog ZSO NR 6.
Wraz z naszymi Milusińskimi składamy serdeczne podziękowania
p. Marii i p. Władkowi za tworzenie niecodziennej, radosnej atmosfery, Dziennemu Domowi Pomocy Społecznej w Gdyni, ul. Gen. Maczka 1 za własnoręcznie wykonane przez seniorów ozdoby, niezawodnym wolontariuszom oraz sponsorom: Firmie DANMAR oraz Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, p. Wiesławie Wencel, p. Brunonowi Formela,
p. Grzegorzowi Czyżewskiemu z Firmy "Ika", p. Piotrowi Gotowała, p. Gabrieli Bujak
z F.H.U. MEG, Cukierni "ARKADIA", za gadżety, napoje i słodkości.
Bez Państwa darów, życzliwości i pomocy bal
nie byłby taki słodki.
18 stycznia
meble, pralka i lodówka w Gdańsku.
17 stycznia   Gimnazjaliści z Trąbek Wielkich z wizytą w Warszawie.                 Uczniowie Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka odbyli niecodzienną podróż, odwiedzili Zamek Królewski w Warszawie. Wycieczka w dużej mierze została zrealizowana dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Władysława Ornowskiego, założyciela Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci "Pan Władek" oraz dyrektora Gimnazjum Mariusza Paradeckiego.

                Celem podróży było zwiedzanie wystawy Europa Jagiellonica 1386–1572. Sztuka i kultura w Europie Środkowej za panowania Jagiellonów. Prezentowana w dwóch odsłonach, w Muzeum Narodowym i na Zamku Królewskim, wystawa to projekt o charakterze międzynarodowym, który realizuje idee wielokulturowości. Nawiązuje również do tradycji Gimnazjum w Trąbkach Wielkich, którego patronem jest Kazimierz Jagiellończyk.

                Ekspozycja w Zamku, którą obejrzeli uczniowie, poświęcona jest przede wszystkim historii dynastii oraz poszczególnym władcom z domu Jagiellonów, osobistościom z ich otoczenia, a także zagadnieniom ceremoniału dworskiego. Wizyta w Zamku Królewskim była również doskonała okazją do obejrzenia zabytków Starego Miasta. Wstąpiliśmy do Katedry św. Jana, gdzie koronowano dwóch królów Polski Stanisława Leszczyńskiego i Stanisław Augusta Poniatowskiego. W kościele tym 3 maja 1791 r. posłowie z królem zaprzysięgli Konstytucję 3-go Maja. Następnie przeszliśmy na Stary Rynek i wreszcie była chwila, żeby kupić pamiątki. Końcowym akcentem wizyty w Warszawie było złożenie kwiatów na grobie Nieznanego Żołnierza. Wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni byliśmy już w domach.

16 stycznia odzież ze zbiórki w Gdańsku do Zespołu Szkół w  Warczu. Pościel dla chorej osoby.
14 i 15 stycznia Przygotowywanie paczek na zabawę choinkową z DOPS-em nr 1 w Gdyni.
12 stycznia Odzież z "Daru Serca" rozdzielamy w Gdańsku.

11 stycznia Pralka i wersalka w Gdańsku. Dwa biurka z Wiszących Ogrodów do Gminy Trąbki Wielkie.
10 stycznia Spotkanie w sprawie organizacji zabawy choinkowej dla niepełnosprawnych w Gdyni.
8 stycznia
Opłatek z naszymi Wolontariuszami z "Daru Serca" w Kościele Swiętego Józefa. Odzież do Szkoły Podstawowej w Czerniewie. Zabawki i maskotki do DOPSu nr 1 w Gdyni.
6 stycznia odzież ze zbiórki w Gdańsku do Mierzeszyna.

3 stycznia odzież z "Daru Serca" do Szkoły w Kłodawie.
2 stycznia 
Spotkanie w Lęborku w sprawie współpracy na  2013 rok.

                                  2013

31 grudnia
DDz w Sopocie podsumowanie współpracy.
30 grudnia Papiery i spotkanie w sprawie zimowiska pod koniec lutego przyszłego roku.

29 grudnia meble i telewizor w Gdańsku.
28 grudnia odzież z Gdańska do Mierzeszyna.
27 grudnia
Kolędowanie w Domu Dziennego Pobytu w Marszewskiej Górze.
23 grudnia Z panem Sebastianem i jego synem Danielem mieszkającymi w Wielkiej Brytanii odwiedzamy pięć rodzin, dla których przygotowali paczki Świąteczne.
21 grudnia Wersalka, pralka i lodówka w Gdańsku. Z Przedszkola nr 86 w Gdańsku odbieramy odzież, zabawki, obuwie i maskotki, które tafią do Nowego nad Wisłą.
20 grudnia
Spotkania opłatkowe i jasełkowe w Szkołach  w Mierzeszynie, Pomlewie i Czerniewie. Na specjaly pokaz filmu "Merida Waleczna" w kinie Krewetka w Gdańsku zaprosiliśmy 130 podopiecznych z Gdańska i Gdyni.
19 grudnia Wigilia z pracownikami Szkoły Podstawowej w Sobowidzu oraz następna w Szkole Podstawowej w Kłodawie.
18 grudnia
W podróż do Lęborka i po naszych podopiecznych, wybrała się pani Ania Mizera - dziennikarka z Dziennika Bałtyckiego. Odwiedzamy również Weronikę, która napisała list do Świętego Mikołaja. Odzież z "Daru Serca" do Gminy Trąbki Wielkie. Gry i puzle do Marszewskiej Góry.
17 grudnia Uczestniczymy w Wigilii dla Przyjaciół Domu Dziennego Pobytu w Marszewskiej Górze.
16 grudnia Piękny dzień w naszej działalności
. Dwaj młodzi ludzie Michał i Daniel Złoch wraz z rodziną i znajomymi zorganizowali   pomoc dla potrzebujących. Właśnie dziś łamiąc się opłatkiem z rodzinami przekazali przywiezione dary.
15 grudnia  Od lat promujemy program bezpieczeństwa dzieci na drodze, dlatego też dziś uczestniczymy w podsumowaniu konkursu na Osobowość Roku PORD-u,
14 grudnia Zakończenie konkursu na kartkę Świateczną
http://pruszczgdanski.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1655639,trabki-wielkie-final-konkursu-na-kartke-bozonarodzeniowa,id,t.html#d381ec34c1fedc07,1,3,7

13 grudnia Z Radiem Gdańsk jesteśmy w Szkole Podstawowej w Czerniewie gdzie nagrywamy program Tu i Teraz.
http://radiogdansk.pl/index.php/tu-i-teraz/39371-tu-i-teraz-czerniewo-w-gmtrbki-wlk.html

12 grudnia z Firmy Oceanic odbieramy 348 sztuk kosmetyków.
10 grudnia
wersalka i segment w Gdańsku.
9 grudnia spotkanie w sprawie wyjazdu na ferie dzieci z gmin pomorskich.
8 grudnia spotkanie w Drukarni Misiuro w sprawie druku plakatów dotczących zbiórki żywności.
7 grudnia otrzymujemy propozycję bezpłatnego wejścia na film "Merita Waleczna" do kina "Krewetka" w Gdańsku. 130 miejsc wykorzystamy dla podopiecznych MOPSu w Gdańsku i Gdyni. 

6 grudnia IX Ogólnopolski Zjazd Świętych Mikołajów w Szymbarku. Naszych podopiecznych z Gmin w Ostaszewie, Trąbkach Wielkich, Przywidzu, Choczewie, Szkół w Warczu, Trąbkach Wielkich, Pomlewie, Mierzeszynie, Czerniewie, Kłodawie, Sobowidzu, Gdańsku,  Gdyni i Pruszczu Gdańskim było 525 dzieci. Każde wyjechało z paczką.
W czasie zjazdu wręczamy zaszczytny tytuł Ambasadora Świętego Mikołaja Pani Jaannie Chrapkowskiej, Pani Monice Dragankiewicz, Panu Antoniemu Mycio i Kancelarii Rzecznika Praw Dziecka.
5 grudnia
przygotowania do IX Zjazdu Świętych Mikołajów w Szymbarku. Dwie kanapy, segment i wersalka oraz lodówka w Gdańsku.

4 grudnia Pierwsza w tym roku Wieczerza Wigilijna dla niepełnosprawnych w Choczewie. Zabieramy ze sobą oprócz dobrego słowa, bus odzieży i kosmetyki firmy Oceanic, które otrzymaliśmy w ostatnim czasie.    
2 grudnia jesteśmy gośćmi Państwa Ireny i Marka Zagórskich z Towarzystwa "Zakochani w Kociewiu" , gdzie otrzymujemy kilkanaście prac na potrzeby naszej dziełalności.


29 listopada Ogłaszamy doroczny konkurs plastyczny na  kartkę świąteczną z logo Fundacji "Pan Władek"
28 listopada odzież z Gdyni do "Daru Serca" a z Gdańska do Gminy Trąbki Wielkie. Wieczorem spotkanie z rodziną zastępczą.
27 listopada spotkanie Andrzejkowe w Domu Pomocy Społecznej w Sobieszewie.
26 listopada
odzież z "Daru Serca" do Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich. meble i kuchnia gazowa w Gdańsku.
24 listopada odzież z "Daru Serca" i Gdańska Oliwy oraz zamrażarka z Chełmu do Gminy Cedry Wielkie.
23 listopada Zabawa karnawałowa w Domu Pomocy Społecznej dla panów w Rudnie. Uczestnikami są pensjonariuszki z Domów dla kobiet w Sobieszewie i Parchowie.
22 listopada Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Mierzeszynie, która nosi imię Jana Pawła Aeltermana, bohaterskiego księdza zamordowanego przez faszystów w 1939 roku.
21 listopada odzież do Bystrej i Przejazdowa.
20 listopada zbiórka odzieży na Gdański Przymorzu.
19 listopada wersalka, lodówka i dwa stoły w Gdańsku. Jesteśmy w DDz w Kartuzach.
18 listopada uczestniczymy w Gminnych Mistrzostwach - Gminy Trąbki Wielkie w tenisie stołowym, które odbywają się w Mierzeszynie. Przygotowaliśmy i wręczyliśmy 30 paczek z produktami spożywczymi Dr Oetkera dla najlepszych zawodników w poszczególnych przedziałach  wiekowych.
15 listopada odzież do Zespołu Szkół w Warczu.
14 listopada Spotkanie w sprawie dziewiątego Ogólnopolskiego Zjazdu Świętych Mikołajów
12 listopada meble i lodówka w Gdańsku
11 listopada jesteśmy w Szkole Podstawowej w Niezabyszewie i uczestniczymy w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości. Kaszubskiemu zespołowi "Kacper i Lenka" darujemy 25 sztuk korali bursztynowych.
9 listopada Pan Władek uczestniczy w ewaluacji Szkoły Podstawowej w Niezabyszewie. Pilnie poszukujemy łóżka szpitalnego dla chorego na raka człowieka.
8 listopada odzież do Kębłowa i Niezabyszewa

5 listopada meble w Gdyni.
3 listopada przygotowania do 6 grudnia czyli Św Mikołaja.
2 listopada odzież z "Daru Serca" i Nowego Portu do Gminy Trąbki Wielkie.

30 października wózek inwalidzki i pieluchy dla chorego człowieka.
29 października meble kuchenne w Gdańsku.
26 października odzież do Mierzeszyna, Z Firmy OCEANIC otrzumujemy 1840 sztuk kosmetyków, które przeznaczamy na upominki dla seniorów Gminy Trąbki Wielkie.
24 października meble w Gdyni.
22 października odzież do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.

21 października
meble kuchenne z Gdyni do Kościerzyny
20 października Na zaproszenie Pana Marka Theus uczestniczymy w otwarciu na terenie Gdyni nowego sklepu sieci MARCO. Z siecią Pana Marka Theus współpracujemy wiele lat. Życzymy powodzenia. 
19 października odzież z Zaspy i "Daru Serca" do Domu Dziennego Pobytu w Marszewskiej Górze.
18 października odzież , meble, wyposażenie kuchni w Gdańsku.
17 pażdziernika odzież z "Daru Serca" do Caritasu.
16 października  na zaproszenie Pana Janusza Trusa uczestniczymy w programie Telewizji Gdańsk "Kość Niezgody", w którym mówimy o naszych działaniach na rzecz drugiego człowieka.

http://www.tvp.pl/gdansk/publicystyka/kosc-niezgody/wideo/odc-16102012/8820818
15 października meble z Jankowa do Gminy Trąbki Wielkie.

14 października
meble w Gdańsku.
13 pażdziernika zabawki,  maskotki oraz odzież do Czerniewa.
11 października dwa segmenty w Sopocie.
9 października
odzież, dwa tapczany,segment do Gdyni.
6 października odzież z "Daru Serca" do Przywidza.

5 października segment, wersalka i witryna z Gdańska do Kiełpina.
4 października pralka, lodówka, dwa tapczany w Gdańsku.
3 października W Gdańsku gościmy kaszubski zespół "Kacper i Lenka" ze Szkoły Podstawowej w Niezabyszewie. Zwiedzają ZOO, PGE Arenę i dają wspaniały pokaz tańca i piosenki kaszubskiej w jednym z gdańskich przedszkoli.
2 października odzież ze zbiórki w Nowym Porcie i z "Daru Serca" do Caritasu w Mierzeszynie.
1 pażdziernika meble, lodówka i pralka w Gdyni

29 wrzesnia meble w Gdańsku.
27 września odzież do Szkoły Podstawowej w Czerniewie.
26 września Spotkanie w Bibliotece Publicznej w sprawie organizacji konkursu "Pozwól mi bezpiecznie dojść do Szkoły"
25 września zebrana odzież w Gdyni i z "Daru Serca" do Gminy Pruszcz Gdański i Trąbki Wielkie.
24 września
Wycieczka z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich na polskie ruchome piaski w okolicach Łeby.
23 września
Odzież od Pani Ewy Duda do Mierzeszyna.
22 września Pralka, stół i kuchnia do Kiełpina.

20 i 21 września Spotykamy się w Ząbkach i rozmawiamy o wspólnym wyjeździe na przyszłoroczne zimowisko i wakacje.
19 września Odzież z "Daru Serca" do Gdańska i Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich.
17 września
Rano jesteśmy w Lęborku, gdzie rozliczamy wakacyjne dostawy mrożonek. Następnie w CEPR w Szymbarku uczestniczymy w X Zjeździe Sybiraków.
16 września  Uczestniczymy w Powiatowo - Gminnych Dożynkach  w Choczewie, gdzie Pan Władek otrzymuje specjalne podziękowanie za współpracę dla dobra  potrzebujących na tym terenie.  

15 września spotkanie na Campingu nr 20 w Przywidzu. Goszczą nas Państwo Herbasz, a wraz z nami dzieci z Gmin Przywidz i Trąbki Wielkie. Festyn pod hasłem "Pozwól mi bezpiecznie iść do szkoły i wrócić z niej"
W spotkaniu uczestniczą również motocykliści z moto3miasto.  Jest grochówka, bigos od Państwa Kozimor, kiełbaski i ciasto własnego wypieku. Najważniejszym punktem programu jest konkurs dla dzieci ze znajomości przepisów ruchu drogowego.  Wspólnie z PORD - em przygotowaliśmy upominki.

http://ac.ciach.net/moto/2012.09.15_Pan_Wladek_Przywidz/   https://picasaweb.google.com/115829822878226051021/PanWAdek15092012   https://picasaweb.google.com/100370538109154710146/20120915PANWADEKPRZYWIDZ?authkey=Gv1sRgCPChlM_6k8DX4gE&noredirect=1   https://plus.google.com/photos/114428026228846682480/albums/5788494950615373297   13 września pożyczamy nieodpłatnie nasz sprzęt kolonijny jednej ze szkół gdańskich
12 września odzież  do Marszewskiej Góry
10 września odzież i meble do Kębłowa
8 września meble i odzież w Gdańsku
4 września  odzież dziecięca do Kębłowa i gminy Skarszewy.Rozliczamy otrzymaną żywność w Lęborku.
3 września odzież z "Daru Serca" i Nowego Portu do Gmin Pruszcz Gdański i Trąbki Wielkie

31 sierpnia
koniec obozu sportowego w Gdańsku. Odwozimy dzieci do domu. Udało się to dzięki Fundacji Przyjaciółka.
29 i 30 sierpnia rozliczenia wakacyjne w Murzasichlu i w Gdańsku.
27 sierpnia
przeprowadzka ze sprzętem kolonijnym ze szkoły do naszego magazynu. 40 łóżek, 25 tapczanów stoliki i szafki oraz cała pościel.
26 sierpnia przygotowania do przenoszenia sprzętu kolonijnego z obiektu szkoły do magazynu. Lodówka do Przywidza.
25 sierpnia  Rozpoczyna się obóz sportowy w Gdańsku. Naszych czternaścioro dzieci z Gmin Trąbki Wielkie i Przywidz bierze w nim udział. Z  odzieżą odwiedzamy Dom Dziennego Pobytu dla ludzi dotkniętych przez los w Marszewskiej Górze.
24 sierpnia ponownie z odzieżą do Szkoły Podstawowej w Czerniewie.
23 sierpnia na zaproszenie Konsula Generalnego Białorusi w Gdańsku Pana Aleksandra Korola, jesteśmy na otwrciu wystawy malarza białoruskiego Wiktora Olszewskiego, gdzie poznajemy Ambasadora Białorusi w Polsce i rozmawiamy o współpracy dotyczącej dzieci.
Otrzymujemy przybory szkolne od pary młodej, która zbierała je na własnym ślubie zamiast kwiatów. 
22 sierpnia odzież, zabawki do Szkoły Podstawowej w Kłodawie.
20 sierpnia prace porządkowe w nowym magazynie.
18 sierpnia odzież z "Daru Serca" do Przywidza. Z firmy "OCEANIC" otrzymujemy trzy palety kosmetyków, które roprowadzamy na terenie powiatu gdańskiego.
4-17 sierpnia kolonia w Murzasichlu. Gubałówka, Butorowy Wierch, Dolina Gąsienicowa, Czarny Staw Gąsienicowy, Nosal, Wodogrzmoty Mickiewicza, Kraków, Nowy Targ, Zakopane (kilka razy), Kąpielisko Szymoszkowa, Kużnice, Dolina Kościeliska. Odwiedza nas Pan Marcin Pomykała - tenor, który zaprezentował kunszt śpiwaczy w różnych utworach operowych i nie tylko.
4 sierpnia O godz. 20:00 z bazy firmy "PORT TRANS" w Nowym Porcie ul Śnieżna 1, do Murzasichla na kolonie wyjeżdża 44 pomorskich dzieci. Spędzimy tam dwa tygodnie.
3 sierpnia  pożyczonym dużym busem z AUTO TEX - u odbieramy duży komplet mebli plus tapicerka z Gdańska do Mierzeszyna.
1 i 2 sierpnia część wyposażenia udało się nam posprzątać po koloniach w Gdańsku

1- 31  lipca  W lipcu zmieniamy również magazyn. W czasie kolonii lipcowych zagospodarowaliśmy sześć  busów  odzieży, trzy segmenty, cztery tapczany, meble kuchenne, dwa rowery, cztery telewizory i dwie wersalki.
13-23 lipca bardzo deszczowy drugi turnus z dziećmi ze Stowarzyszenia "Nasze Gniazdo" skupiające rodziny zastępcze. Była plaża  przez jedną godzinę. Dużo kina, Szymbark, Stare Miasto, Westerplatte i... oczywiście motocykle. Na spotkanie z motocyklistami zaprosiliśmy dzieci z Gminy Trąbki Wielkie podopiecznych GOPSu. Przyszły  również dzieci z dzielnicy.
https://plus.google.com/photos/114428026228846682480/albums/5768253113473395281   https://picasaweb.google.com/kross001/PanWAdek?authuser=0&feat=directlink   https://picasaweb.google.com/101657926262190923483/PanWAdek22072012?authkey=Gv1sRgCMO95frCzM3ECw#   http://www.flickr.com/photos/dareio/   https://picasaweb.google.com/115829822878226051021/FundacjaPanWAdek

2 -12 lipca pierwszy turnus w Gdańsku. Gościmy Stowarzyszenie Nazaret z Bytowa. Ciągle pada. Ale plaża też była. Stare Miasto, Szymbark, Przywidz, kino, tańce, dobre jedzenie, ZOO. Na obiedzie gościmy Panią Ewę Kamińską v-ice Prezydent Miasta Gdańsk orza Przewodniczącego Rady Miasta Pana Bogdana Oleszka. Na kolonii odwiedza nas Senator RP Pan Roman Zaborowski. Wielką atrakcją były oczywiście motocykle. Jednej z fundacji na 3 godziny "pożyczamy" grupę dzieci wraz z opiekunami na wycieczkę po Centrum Solidarności w Gdańsku.
https://picasaweb.google.com/100782154788626355211/PanWAdek080712?authkey=Gv1sRgCL3y4_eUxaaQdQ#   http://www.flickr.com/photos/dareio/with/7527234916/#photo_7527234916   https://plus.google.com/photos/113317786044201050460/albums/5762840386308135073?banner=pwa&authkey=CJ3O1au4srnAnQE   https://plus.google.com/photos/114428026228846682480/albums/5763416331111465713

 

 

<< Wstecz Dodaj nowy komentarz
0 element(y|ów)
Dodaj nowy komentarz
Nazwa*
Tytuł*
Komentarz*
Wpisz kod potwierdzenia przedstawiony na obrazku*
Załaduj ponownie obraz.